Author AG Lab rider Radek Liška patří spolu se svým bráchou k české špičce ve FMTB. Tam, kde je, se dostal také díky cestování, kterého za sebou má už poměrně dost. A jelikož taky fotí a točí, tak si všechno dokumentuje a může se o své ježdění na dost žhavej spotech podělit…

1. Ahoj Radku, tvůj nový edit je dost našlapanej, kde všude a jak dlouho jsi točil?
Ahoj, díky. Nejvíc jsem točil asi u nás v lese na A51 a v Barceloně na streetu, či v bikeparku La Poma, kam se chystám na jaře znovu. Video bylo točeno celý rok. Jinak je tam jeden záběr z Belgického městečka Malmedy, kde to bylo fakt krásný.

2. Co tě při natáčení videa potkalo? Nějaký špatný či dobrý zážitky?
Většinou to bylo v pohodě, protože se snažím točit věci, co mam spíš na jistotu, aby to nějak vypadalo. Když točím něco úplně novýho nebo technickýho, tak je to občas o nervy, ale letos snad ani ne. Třeba ten can landing do manualu padnul do tří pokusů a řikal jsem si, že na tom strávím hodinu.

3. Tento projekt jsi plánoval nebo až pak dal dohromady záběry?
Ani to neberu jako projekt. Spíš mam rád celoroční videa, než taková ta jednodenní. Vystřídá se hodně lokalit a celkově to pěkně podtrhne ten rok, jak pro mě, tak pro sponzory.

4. Na jezdecké scéně se pohybuješ už dlouho, ale nedávno jsi začal psát i pro Dirtbiker.cz a vůbec děláš všechno kolem kola. Jak ses na tuto cestu dostal? Vyhledávál jsi to nebo si produkce našla tebe?
Vždycky mě bavilo sledovat celkově to dění okolo scény. Kdo mě zná, tak ví, že mám všechny fmtb videa dost brutálně najetý, potom mě baví hodně točit a fotit, což mi umužňuje mít práci zábavnější jak pro db, tak pro sponzory.

5. Určitě tě tak skvělý výstup nakopnul. Co plánuješ dál?
Chtěl bych se určitě dál zlepšovat a dávat tomu co nejvíc. Na příští rok u nás plánujem nový dirty, který budou snad super na učení triků. Nejvíc se snažím jezdit prostě všechno tak nějak na úrovni, protože v Čechách je tak málo akcí, že se to bez tý univerzálnosti neobejde… děkuju za rozhovor.