Bali je super… nabízí hodně zábavy, je v tropech a sluníčko tu svítí každý den. Pro mnohé lokalita snů, serfařský ráj…pro mě prostě super místo přečkání zimy.
Na Bali žije mnoho expatů a je tu tisíce turistů, což znamená, že tu seženete vše co vás napadne a nic Vám tu opravdu nechybí. Když už Vám bude ze všech těch turistů zle, můžete zmizet třeba pod vodu s bombou a nebo do odlehlých koutů Bali, kde lidi ze západu nepotkáte…případně můžete vyrazit do džungle na kole a nebo se sbalit a vypadnout na nějaký z okolních ostrůvků.
Na Bali se dá žít levně, ale taky hodně draze. Vše to záleží na osobních preferencích a na tom jak dobří jste ve smlouvání. Pokud chcete žít levně, žijte jako lokálové.. Hodí se naučit se alespoň základy indonéštiny a dávat si pozor aby vám neúčtovali třeba dvojnásobné ceny než je zvykem. Rozhodně se vyplatí smlouvat, je to možné téměř všude. Doporučuju se na Bali vypravit alespoň na několik týdnů a ubytování si najít až když jste na místě u místních, kteří nabízí stovky pokojů k pronájmu za rozumné ceny. Kvalita je srovnatelná s hotelem, ale cena ne. Serf si můžete koupit z druhé ruky a při troše štěstí ho při odjezdu prodáte s minimální ztrátou…vlny chodí zadarmo po celý rok!!!
Nejlepší nápad je vyrazit do hor na kolo. Teplota je okolo 20-25°C, což je na ježdění uplně optimální.

Besakih Mountainbike Park
(https://www.balimountainbiketrails.com)
je čerstvě zbudovaný projekt, který funguje od září 2016. Právě teď jsou k dispozici tři tratě různých obtížností, vyblbne se každý.
Ve výstavbě je další trať vyšší obtížnosti, kde se v listopadu 2017 bude konat největší sjezdový závod v Asii zvaný APDHC (Asian Pacific Downhill Challenge).

Pokud do bikeparku budete mít náhodou namířeno, rozhodně mi napište zprávu, jsem si jit, že Vám budu moct zařídit nějakou lehkou slevu!

A co bude příště? Počkejte si na další díl VLOGU!!

Díky moc za komentáře, sdílení a lajky!