Sedmnáctý ročník, dnes už legendárního eventu, Simple Session, který se opět koná v Saku aréně v estonském Tallinu, je opět zde. Začneme tím nejzajímavějším a tím je riders list. Chtělo by se říct, že v něm nechybí žádné velké jméno, ale bohužel chybí, a tím je Michael Beran nebo Ondra Šléz. Berrymu to neklaplo kvůli řešení u sponzorů a Ondra už bere kolo, k velké smůle diváka, spíš jen lifestylově. Přesto se můžeme těšit na jména jako Kevin Peraza, Tom Dugan, Larry Edgar nebo Rob Darden.

Letos, po loňských ožehavých diskuzích, se rozdělí jezdci do kategorií park a street a budou hodnoceny odděleně. Dřív jezdili rideři společně a vyvolalo to obrovský střet názorů. Někomu to vyloženě vadilo a někomu zase vyhovovalo. Uvidíme, co přinese letošní systém.
Kritéria, podle kterých se hodnotí jsou:
flow, styl, kreativita, využití parku, výška, počet triků, obtížnost triků, originalita, pád/noha dole/bezchybná jízda, world first trik, konzistentnost jízdy (sype celou jízdu), rozmanitost triků, čistota triků, bike control, čistota dopadů, provedení triků

To nejdůležitější je samozřejmě samotný park. Ten navrhoval a stavěl se svým týmem zkušený rider i stavitel Nate Wessel. Ten je považován za nejprogresivnější a nejkreativnější osobnost v této oblasti. Spolupracuje například s Woodwardem a Travisem Pastranou.

Simple-Session-2017-park-g

Finále BMX sleduj živě na RedBull TV v 5.2.2017 od 16:00