Je prdění při nosemanuálu klíč k dokonalé rovnováze? Jan Prokeš vám o tom poví své…

Ano je to tak! Jan Prokeš opravdu prdí při nosemanuálu – pomáhá mu to údajně v balancování. Naše redakce se vydala na návštěvu do Honzova lokálního parku, abychom se na vlastní oči (a uši) přesvědčili o tom, jak tomu tedy je.

Redaktor:
Ahoj Jane, je pravda, že při ježdění po předním kole prdíš, aby jsi docílil lepší rovnováhy?
Jan:
Jó to máš teda pravdu! Jednou jsem si prdnul tak moc, že jsem se po*ral. (Honza se zvláštně usmál a navázal dlouhý oční kontakt, pozn. red.)

Redaktor:
Díky za odpověď, jde vidět, že víš o čem mluvíš. No nic, už musím pádit, žena už má prý hotovou večeři.

Jan:
Škoda, moc hezky se mi s tebou povídalo! (Mrknul, on na mě mrknul, pozn. red.)

No nic, dost už bylo prdů, je na čase se zaměřit na důležitější věci. Počet podvyživených lidí v rozvojových zemích se od roku 1990 snížil téměř o polovinu, z 23,3 procenta v letech 1990-1992 na 12,9 procenta (2014-2016). Nicméně stále každý devátý člověk na světě (795 milionů) trpí podvýživou. Naprostá většina hladovějících lidí žije v rozvojových zemích, kde podvýživou trpí 12,9 procent populace.

Nejvíce lidí hladoví v Asii – dvě třetiny populace. Počet těchto lidí v jižní Asii v posledních letech klesl, ale v západní Asii se nepatrně zvýšil. Největší procento hladovějících lidí je v subsaharské Africe. Asi každý čtvrtý člověk je zde podvyživený. Špatná výživa způsobuje téměř polovinu (45 procent) úmrtí dětí mladších pěti let, to je 3,1 milionu dětí ročně. Celosvětově každé čtvrté dítě trpí nedostatečným růstem. V rozvojových zemích je to každé třetí dítě. 66 milionů dětí školního věku v rozvojových zemích chodí do školy hladových, z toho je 23 milionů dětí z Afriky. Zemědělství poskytuje obživu 40 procentům světové populace. Je největším zdrojem příjmů a pracovních míst pro chudé venkovské domácnosti. 500 milionů malých farem z celého světa, z nichž většina je zavlažována pouze deštěm, poskytuje až 80 procent jídla spotřebovávaného ve velké části rozvojového světa. Investice drobného zemědělství mají významný vliv na zvyšování potravinové bezpečnosti a výživy nejchudších i na produkci.

“Jednou jsem si prdnul tak moc, že jsem se po*ral”

Jan Prokeš

Jojo to fakt řekl… No nic, to je pro dnešek všechno, přijď zase příště pro nálož kvalitního čtení.

TESTOVACÍ ČLÁNEK, ODSTRANIT!!!

Kryštof Krechler

Kryštof Krechler

Týpek co natáčí videa o komicky malých bicyklech. A taky na něm jezdí.