Radek Rýdl nedávno vydal video z Austrálie, které bylo nabité velkými věcmi. Radka jsme se proto rozhodli vyzpovídat.

Ahoj Radku, Jaký byl hlavní důvod jet do Austrálie?
Ahoj, už dlouho jsem plánoval letět do Austrálie a splnit si svůj dlouholetý sen. Pojezdit se všema nejlepšíma, které jsem sledoval pouze na Facebooku, Instagramu, poznat jejich styl života a přístup k ježdění. A také zlepšit sám sebe a svoje ježdění.

Jel si sám nebo s někým? Jak dlouho ses zde zdržel?
Letěl jsem sám a byl jsem tam cca 50 dnů, byl to nepředstavitelný zážitek!

Tvoje video je plné technických triků. Jakého si ceníš nejvíc?
Děkuju, nejvíce si cením 360 barspinu do footjamu na subbox v Beenleigh. Sama o sobě je minirampa dost velká a udělat tam truck do footjamu byla pro mě velká výzva a dokonce jsem byl první, kdo to v této rampě udělal, což mě dost potěšilo.

Měl si možnost jezdit s Loganem Martinem a dalšími roboty. Co všechno ti to dalo? Nemyslím tím pouze triky, ale i přístup k ježdění.
Ano, měl jsem tu možnost denně s nimi trávit čas a trénovat a za tuhle možnost jsem opravdu šťastnej! Dalo mi to spoustu a spoustu zkušeností a důkaz toho, že BMX je jedná velká rodina i ve světě! Co se týče triků, tak stačí tak málo v Austrálii a člověk se posune uplně jinam.

Jaký park tě bavil nejvíce? Měl každý něco do sebe?
Nemůžu říct, že mě bavil jeden park nejvíce, každý měl něco do sebe! Každý park je něčím vyjímečný.

Seřaď parky od nejlepšího po nejhorší podle tvého gusta! Na výběr máš Gold Coast, Beenleigh, Brisbane, Sunshine Coast
Na první místo bych určitě zařadil halu Village poblíž Brisbane – skvělá záležitost a ta nejlepší BMX parta, kterou jsem poznal. Scházeli jsme se tam pravidelně na nightsession se všemi jako je Logan, Alex Hiam a další. Druhý park, který jsme často navštěvovali, je právě v Beenleigh, kde jsem i bydlel. Je tam spoustu překážek, hodně lajn, celkově dost zábavný! Nesmím zapomenout na známý park GC Compound v Gold Coast! Velká hala s molitanem, a resi překážkama, tato hala se nacházela cca půl hodiny od místa, kde jsem bydlel. Na poslední místo vyšel park Caloundra v Sunshine Coast, vůbec se nedá říct, že tento park patří na poslední místo. Tento betonový park je dost luxusní, ale v tomto parku jsem jezdil jen jednou.

Jaké další legendy si kromě Logana potkal?
Denně jsem jezdil s jezdcema jako je: Logan Martin, Josh Matthews, Jayden Fuller, Chris Courtenay, Boyd Hilder, Josh Dove, také jsem párkrát zajezdil s Kylem Baldockem a Brockem Hornemanem. Ve Village byl hodně často Alex Hiam. Také Austrálii ve stejný čas navštívil Alex Coleborn a Isaac Lesser. Měl jsem také možnost jezdit s Clintem Millarem v jeho Colony rampě. V GC hale jsem dával často session s Mattym Ballisem, Bradem Woodwardem a taky se stavil ukázat svojí techniku Chancey Brejnakowski. Dá se říct že jsem potkal všechny známé jezdce, které znáte z videí.

Měl si s transportem tam i zpět nějaké patálie? Co bys doporučil lidem, kteří chtějí podniknout podobnou cestu za zážitky.
Při cestě tam probíhalo vše v pořádku, ale při zpáteční cestě jsem měl problém s pár kilogramy navíc v batohu, protože jsem dostal od Alexe Hiama rám Sweetooth a pár dílů, které jsem vyhrál na Bmx Jamu. Nakonec vše dopadlo na pohodu, doplatil jsem nějaké dolary a letěl smutně do ČR. Pokud máte podobný sen jako já, což určitě spousta bikerů má, neváhejte a splňte si ho! Děkuji DB za rozhovor Mějte se a ať to jezdí!