Poslední víkend letošních prázdnin hostil snowpark Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších 2. Ročník bike akce Loose Session . Nově vybudovaná trať s největšími skoky v ČR, pozvaní jezdci na celoodpružených kolech nejen z ČR, ale také Německa, Švýcarska či Polska a jejich nekompromisní triky zaručili rozhodně parádní podívanou.
Formát závodu byl inspirován podobnými akcemi, které probíhají například v Belgii či Norsku, kdy jde o volné ježdění formou jamu, nikoli o žádný vyhrocený závod s časomírou a startovními čísly. Jezdci si tak trať více užívají a jezdí bez jakéhokoliv stresu. Trať svým formátem a velikostí nemá v ČR obdoby a proto byl z důvodu bezpečnosti hlavní sobotní program určen pouze pro pozvané profesionály, nicméně do závodu měli možnost vstoupit díky páteční nominaci také jezdci nepozvaní a to na základě divokých karet.

Bohužel v průběhu celého víkendu proběhlo s ohledem na velikost skoků a vysokou nájezdovou rychlost potřebnou pro naskákání tratě, kterou tvořily dřevěné lávky, hliněné skoky s délkou až 18m několik zranění-tímto přejeme všem, kteří nezkrotili gravitaci brzké uzdravení. Pro sobotní hlavní program se tedy vyprofilovala početná skupina přeživších bikerů a mohl se tak rozjet Best Line, Best Whip, Best Trick a Whip-off contest. Program byl bohužel narušen v průběhu dne několikrát deštěm, ale organizátoři společně s pomocí jezdců dokázali trať zachovat sjízdnou a k vidění tak bylo nespočet stylových triků a třeba společných jízd ve vláčku-tedy palba několika jezdců v těsném závěsu za sebou.
Čeští bikeři nakonec předvedli své nekompromisní kvality a získali tak ocenění ve všech disciplínách programu. V rámci Best line contestu, kdy se hodnotí nálož triků předvedených na celé trati získal Johnny Kasnar, Best-Whip contest Adam Semerák, za protařenej trik superman na největším skoku Zbyněk Bahula a Whip-Off zavdal nejlépe Lukáš Studnička. Závěr soboty byl pak ve znamení Jagermeister #NepřestávejLovit afterpárty, kde se povedený závod Loose Session poctivě oslavil.
Snowpark ve Vítkovicích v Krkonoších tak akcí Loose Session směřuje do letního módu, kdy se plánuje postupná výstavba dalších tratí nejen pro profesionály, ale take širokou bike veřejnost. Těšit se tak můžeme v létě 2018 na pump track, jednoduché bikrosové tratě pro amatory či děti a návaznost na plánové singl treky v okolí Vítkovických kopců. A kdo ve Vítkovicích letos na akci Loose Session nebyl, určitě zavítejte na již připravovaný nadcházející 3. ročník oslav gravitace a celoodpružených kol!!!
Na závěr velké díky všem partnerům akce, jmenovitě Red Bull, Jagermeister #NepřestávejLovit, Sencor Action Camera, Loose Riders, G-Shock, skiareál Aldrov, pivovar Rohozec, pila Novotný, stavební firma Preissler, snowpark Freestyle Area a Snb Freestyle House Vítkovice. A take díky mediálním partnerům: Nova Sport-pořad Element, Dirtbiker.cz, Dolekop.com a Downhill24.

Foto: Lukáš Navrátil