Každej si asi všim po netu kolujících fotek z modřanskýho parku, kterej je rozbitej, proto jsme kontaktovali lokála Honzu Linharta, aby přines nějaký seriozní info o tom, co se stalo.

Ahoj Honzo, komenty od starý školy říkaj, že to s modřanským parkem bylo od začátku nějak pochybný. Nevíš proč?
Ahoj, ano už od začátku to bylo s parkem trochu komplikované, ale dokud byl v parku správce tak vše fungovalo, jak mělo. Byl tam pořádek a čisto. Vybíralo se vstupné a byla tam suprová přátelská atmosféra. Pak ale správce odešel a o park už nebylo tak dobře postaráno. Pod park se nastěhoval bezdomovec, přišly povodně a park pomalu ale jistě i přes občasnou naší péči začal chátrat.

Jak často jsi tam jezdil a kde budeš jezdit teď?
Do parku jsem jezdil hodně často, byl jsem tam skoro každý den. Slavili jsme tam narozeniny, dělali jsme grilovačky a podobně. Kde budu jezdit teď? To je otázka i pro mě… Kvůli této ztrátě vlastně ani nevím. V Praze není tolik parků takových kvalit, jako byl právě Monster. Vše je spíš pro skate a to mně osobně moc nevyhovuje.

Teď to prej nějak rozkradli bezdomovci, kolik z parku zůstalo?
Z parku bezdomovci nic nerozebrali. Dokonce se i o to jeden čas snažili starat, ale po tom co tam dělali technopárty a různé své “dýchánky” přímo na parku, byly mezi náma veliké neshody.
Park se postupně začal rozpadat kvůli staří a různým vandalůlm. Z parku tedy v tuto chvíli nezbylo vůbec nic, už jen trosky. Park se bourá protože Port 62 s tímto prostorem má jiné své plány…

Nevíš, co bude dál?
Vím, park se kompletně zbourá a vznikne tam nové hřiště pro fotbalgolf. Takže tam mě asi moc neuvítají, až si tam přijdu zajezdit 😀

Jak dlouho jsi tam jezdil?
Do parku jsem jezdil po dobu 4 let a zažil jsem tam opravdu hodně. Poznal spousty nových lidí, spousty zábavy, ale i zranění, no prostě spousty všeho, na co určitě budu rád a dlouho vzpomínat.

Je podle tebe v Česku vůbec někde park podobných rozměrů a kvalit?
Určitě ano! Pardubice, Stráž… To jsou parky podobných kvalit i rozměrů, ale přeci jen pro mě jako Pražáka je každodenní návštěva těchto parků trošku nákladná. A hlavně tohle byl můj srdcový park.

Potkal jsi tam někdy třeba zahraniční jezdce? A co na to říkali?
Ano, do parku jezdilo spousta velkých jmen jak z české, tak i ze zahraniční scény. Jako byl třeba Corey Bohan, Michael Beran, Tomáš Wágner, Teodor Kováč, Viktor Orosz, Franta Bláha… Prostě spousty skvělých jezdců a s parkem byli všichni velmi spokojeni a ne jen díky přátelské atmosféře 🙂