IMG_3756

Sobota 16.4.2016 patřila v olomoucké galerii Šantovka adrenalinové náloži Trick n Roll. Pozváno bylo přes dvacet jezdců velkého kalibru a přestože někteří nedorazili, či odjeli, protože jim lajna skrz obchoďák nevyhovovala, počet se příliš nezměnil.
Nejdřív teda těžce trávila asi většina jezdců výběr a rozložení překážek, ale nakonec to vlastně na celé akci, která se dost zvrtla v bouřlivou show, vůbec nesebralo na kráse.
Začínalo se ve druhém patře funboxem do zatáčky a následovala spina. Pak byly dvě menší vlnky a rozjezd na konečný big air, za kterým byl asi dva metry hned rádius. Kvalifikace byla docela vlažná, semtam nějaký flip, jak na na malých, tak na velkých kolech. Ale finále se klukům dost rozleželo a vysílali to nejlepší, ať už předtím říkali o set-upu cokoli. Bartoloměj Ziecina z Polska střílel suicide fróňo, ale první pokusy nedotáčel, tak masakroval diváky a nakonec i sekuriťáka a výlohu “Háemka”. To bylo veselý.

Co říkali na Trick n Roll kluci, čekujte v rozhovorech:

Vítěz MTB Kuba Vencl dal hodně pěknej 360 unturndown a na malých kolech si bral život Michal Baránek a.k.a. Banán při 360 backflipu. Vítěz BMX byl nakonec TopRider Pejda, který jel hrozně čistou jízdu, ale taky dost klasickou – 360 nosedive tably, barrely a nakonec frontflip no hand.

IMG_3760

Co ovšem předvedl nakonec druhý Author AG Lab rider Ondra Šléz, to asi nikdo nepochopil. Totiž, jelikož neměl brzdu, měl na posledním rádiusu hroznou rychlost, kterou prostě nešlo ubrzdit, tak to poslal wallridem na balkon. Ten byl lištovaný a zakulacený, takže žádná prdel! To dal zprvní už v kvaldě. Ve finále to napodruhý odjel s whipem a to už Šantovka vřela…
Celkově povedená akce, na kterou stojí za to jet.

Best Trick Ondry Šléze:


Bonus – Boží Wašek

Komponenty, které vozí Zdenda Pešek, najdete na TopRide.eu!
Ondra Šléz reprezentuje Author.cz!
Oblečení, který kluci vozej, najdeš na Vans.eu!