Podívej se kolik Braníků se rozdalo (a vypilo) na Grilljamu v Kunžaku.

Dirty Kunžak – místo, kde se zrodily legendy Kunžacké BMX scény – letos slaví 10 let. Při téhle příležitosti jsme se rozhodli udělat tradiční jam s obrovským ohněm.

Letos jsme to chtěli něčím ozvláštnit, přece jenom už je to deset let, co jsme tady poprvý kopnuli do hlíny. Ozval se @gulasos_11, že jim po rozebrání krovu zbyla hromada prken a trámů. Bylo jasno, postavíme DIY překážky, něco jako Swampfest, akorát z toho nebudou čumět hřebíky a bude to trochu víc na píču. Během pár víkendových brigádek jsme dali obě lajny dohromady a pustili se do přípravy dirt-plazy s DIY překážkama. Na bouli jsme napasovali pyramidu z palet, vedle ní do křoví curved wallride, na prvním dopadu přibyla plošinka, aby si i parkový krysy zajezdili. Pro milovníky bowlovýho ježdění jsme opřeli desku z palet o stromy a tím vzniknul parádní transfer z širokýho hliněnýho radiusu. Největší šílenost vyrostla pod rukama @gulasos_11, z plesnivýho odpalu postavil otevřenej loop, kterej vypadal fakt smrtelně.

Cash for trick? Co takhle Braník for trick? Pořádně teplej samozřejmě.

V pátek odpoledne se s celou @perovperu crew scházíme na dirtech, probíhají poslední dodělávky, padá tam jeden braník za druhým a jezdíme až do setmění. V pátek už se na místě ukázali i mladý pušky, @martin_spurny_bmx_ a @honza_osten_bmx. Jezdíme nekonečný vlaky a všichni si užívají jarní vibe.

Sobota no. Začínáme na spodní lajně, jede se contest o největší šálu, výhrou je dvoulitrová brána v petce, to chceš. Takovou cenu si nikdo nechtěl nechat ujít a všichni kroutili pánvema, že pak ještě hodinu jezdili šejdrem. Nakonec braníčka bere @jirsatomas. Cash for trick? Co takhle Braník for trick? Pořádně teplej samozřejmě. Riders ukazujou, co v nich je. @martin_spurny_bmx_ protahuje nesmyslný supermany, @robinpf_ klasicky nejvejš a nejvíc ve stylu, @adam.hradil točí barspiny, braníků je dost pro každýho. Ke konci jamu na dolní lajně se rozjíždí best trick na plošinku prvního skoku. Dalšího dvoulitrovýho braníčka bere @milan_pouzar za tailwhip nahoru a barspin dolu.

Kamera a střih: @krystofoto

Přesouváme se na horní lajnu. Ještě, že je tam ta kůra, to nebolí. Padaj obrovský průtahy, Braník for trick pokračuje. @robinpf_ roztáčí 360 backflip na posledním, po třetím pokusu ale výplet zadního kola vypadá jako zuby jeho bráchy po session v Říčanech, nevadí, my to berem. Volyňský zabíjejí neskutečně, jim snad něco sypou do pití už od plenek. @erik_sindelar protahuje backflip condor. Deathmatch do kůry zavírá @fandahonsa macatým frontflipem.

Jdem zpátky na dolní, mezi prvním a druhým skokem už je připravená plaza. Je to street? Je to park? Je to dirt? To je jedno, @milan_pouzar, @adam.hradil, @jan_prokes_ a @jonas_soukup zandavají nejhustší street na hlíně, co jsem kdy viděl. @krystofoto odhazuje kameru a stává se z něj @krystof_krechler, dává šílenej wall ride z jednoho banku do druhýho v totální pile, @cepkapunx všem dokazuje, že se to dá jezdit i na bruslích, @gulasos_11 roztáčí flaira v hliněným radiusu, odjíždí to s nohou dole, je to sketchy, to my berem.

Rozjíždíme loop best trick, jak je to na píču, tak je to dobrý. Padaj barspiny, kondory, @kolic69 tahá extrémní alley-oop 360, @vazbaa transferuje alley-oopem z hliněnýho do loopu, @matyas_pf na chvilku odhazuje megafon a točí barspin všude, kde se dá.


Nakonec dáváme skopávanou o poslední braníky. Jo a taky longjump, někdo přibil krátký prkno ke špalku dřeva a všichni si řekli, že bude super nápad se na to rozjet v extrémní pile. Nejdál to poslal @brona_hlavacek za cenu přetrhaných vazů v palci, brzo se uzdrav bruh.

Končíme klasickou kalbou u obrovskýho ohně, při kterým hoří i lidi na stráni. Závěrem chceme poděkovat všem, kdo přijel pojezdit, pít pivo nebo jenom nasávat jarní vibe. Díky, jste skvělý!

P.S. Pivovar Braník není (bohužel) sponzorem této akce, i když to tak vypadá.

Danda Beránek

Danda Beránek