Závodní sezona letos začala sakra brzo a to rovnou dost netradičně hodně velkým závodem. V poslední době je závodů tolik, že už organizátoři asi nevědí kam je dávat a tak se letošní Mistrovství Evropy prostě jelo první víkend v dubnu.

Portugalský bikepark Lousa je lokalita, kterou už několik let sleduju. Je to taková zimní tréninková lokalita, kam se sjíždí hlavně francouzi, španělé a angláni nalítat mimosezónní hodiny na dh.

Z ČR nás vyráží docela početná výprava 9ti závodníků. V době co odlétáme už v Praze panují teploty okolo 20°C, ale předpověď pro Portugalsko je bohužel zcela odlišná. 9°C a déšť celý týden.

Trať je naštěstí z většiny docela tvrdá, ale tam kde není je hodně technická a plná bahna. Trénink vždy probíhal po nočním dešti, ale docela to uschlo. Měřený trénink i závod probíhal za totálního marastu, kdy zaprvé opravdu pršelo a zadruhé foukalo tak, že málem odletěla cílová brána včetně časomíry.

Někdo měl na podmínky větší štěstí, někdo menší. Někoho dokonce zastavili a měl možnost startovat znovu. To ale bylo v podstatě zbytečné a tak nikdo znovu nestartoval. Nemělo to cenu.

Vítězem se stal zaslouženě domácí Francisco Pardal, kterej prolítl tratí jakoby se nechumelilo a zúročil tak svojí výhodu oproti ostatním.

Závodit na tomhle bylo téměř nemožné a ještě k tomu takhle ze začátku sezony, kdy prostě ať chcete nebo ne…nemáte to tak v ruce.

Příští video bude z IXS European DH cup v Mariboru.