Red Bull Rampage je pravděpodobně event s největší mediální podporou.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Rider, který Rampage jede, může za jednu jízdu hrozně moc získat, ale stejně tak hodně ztratit. O to větší je břemeno, které nesou na ramenou. Sam Reynolds učinil obtížné rozhodnutí nejet, které znamenalo tak moc jako jet. Obzvlášť vezmeme-li v úvahu, že minulý rok vyhrál best trick.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Co ho k tomu přimělo? Čtěte dál…

Můžeš nám říct o tvé lajně, o novém konceptu a o původním plánu?
Koncept byl ve stylu návratu ke kořenům. To znamená, že se nestavěly žádné dřevěné překážky, jak tomu bylo v posledních letech. Naneštěstí pro mě, který má rád pořádnou rychlost a velké skoky, to bylo trochu zklamání. Ale s klukama jsme postavili přesto lajnu, o které jsme si mysleli, že je dobrá a po cestě dolů bylo několik dobrých skoků, na kterých se dalo trikovat. V tréninku jsem si to dokonce dost užíval.

p4pb14089902

Můžeš nám říct, co tě k rozhodnutí vedlo a kdy ses rozhodnul?
No, nahoře byl fakt hodně úzký úsek, a nebudu přehánět, když řeknu, že byl tak 4 stopy široký a po stranách byla díra dobře přes 100 stop dolů. Stačilo, aby ti sjel pedál nebo rozhodil vítr a jen zlomená ruka nebo noha by to určitě nebyla. Byl bys rád, že jsi vůbec naživu, fakt. No a když přišel čas na trénování téhle části, zjistil jsem, že za takový risk nestojí žádná sláva ani peníze. Navíc, když jsem se ptal pár dní před eventem, jestli budou natahovat záchranné sítě a odpověď zněla, že na to nebyl čas.

p4pb14089906

Jsi za tohle rozhodnutí rád?
Jsem z toho rozbitý. Odpískat čest jet Rampage bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem v životě musel udělat. Nesnáším pocit, že jsem si zvolil tu lehčí cestu, jak z toho ven, ale na druhou stranu jsem rád, že je to zamnou a všichni jsou v pořádku. Řekl bych, že na Rampage je snadné nechat se pod tlakem vyhecovat k něčemu, do čeho bys normálně nešel, podstupovat vysokou cenu a dávat potenciál k tomu, že si posuneš hranice. Jsem prostě týpek, který si rád užívá shred na kole a rozhodnul jsem se, že chci, aby to tak zůstalo. Bylo to těžkých pár dní před tím, než jsem se rozhodnul a když se ohlídnu, říkám si, že jsem možná měl jet, ale v tu chvíli jsem se na to prostě necítil a tohoto rozhodnutí nelituju.

DCIM100GOPROG0411058.

DCIM100GOPROG0411058.

Co na to řekli tví sponzoři, fanoušci a přátelé?
Toho jsem se bál v tu chvíli asi nejvíc, vlastně se stále bojím, ale všichni se zatím tváří empaticky. Samozřejmě za to všem děkuju a omlouvám se, že jsem je musel zklamat, ale věřte mi, nejvíc to mrzí mě. Viděl jsem nějaké komentáře, které mě hlásily, ale chtěl bych vidět tyhle pisálky, jak vylezou nahoru a sami zkusí tuhly lajny dávat dolů! Naštěstí mám skvělé sponzory, kteří chápou a podporují mé rozhodnutí a za to si jich moc vážím. Kromě Deakinatoru, kterej pořád řeší, že jsem nejel a asi ještě dlouho bude…

Chceš se na Rampage vrátit? A co bys ze svého pohledu zkusil změnil?
Určitě bych se chtěl na Rampage vrátit a prostě by stačilo nainstalovat záchranné sítě, aby se jezdci nemuseli bát umřít.

p5pb14089903

Něco závěrem?
Nemůžu uvěřit, že to Trump dotáhnul tak daleko!

Přeloženo z: http://www.pinkbike.com/news/why-i-didnt-dropped-in-sam-reynolds-red-bull-rampage-2016.html