Filip Kamidra je již dlouhá znám na MTB scéně pod přezdívkou Žena. Dřív totiž nosil hodně dlouhé háro a navíc je blonďák, takže z dálky jste si ho mohli splést se sexy blondýnkou. To už je ale nějaký ten pátek a vy se teď můžete podívat, jak to s ním vypadá aktuálně.

Jaká pro tebe byla sezóna 2014? Byl jsi někde na závodech, tripech a co zranění?
Sezónu 2014 hodnotím velice kladně, začal jsem spolupracovat s fdfbikeshopem a začal jezdit kola Commencal a začal jsem více jezdit trénovat i závodit do Polska, ale také jsem se zúčastnil spousty akcí jak dirtových, tak DH nebo fixie. Taky jsem absolvoval Think big projekt a stal jsem se ambasadorem projektu. Na tripu jsem bohužel nebyl, ale plánuju letos. Zranění naštěstí nebyla vůbec vážná. Po předcházejících pádech jsem trochu zvolnil a jezdím si spíše klasiku na jistotku a, jako spousta riderů, jsem si pořídil sportgroup a mám to v suchu.

360 table top

Staráš se o ostravský betoňák a ten dost vzkvétá, jaké s ním máte plány?
O park se starám už docela dlouho, teď to bude šestý rok. Park jde dost dopředu, ale bere to hodně času. Díky Think big máme, co jsme chtěli, ale lidi jakoby přestali jezdit a tudíž se i starat. Letos jsme s Tomkou dali hlavy dohromady a podali dotaci na město, tak teď čekám, co rada města na náš projekt řekne. Pokud to klapne budou nové dirty a foampit. Velký problém je ale samotný park, který už se rozpadá takže bude potřeba renovace či úplně nový park, ale to vše je zatím ve hvězdách. Po úřadech teď lítám sám a to zabere fůru času. Jinak v parku určitě proběhnou nějaké akce jako klasická otevíračka. Chtěl bych udělat i nějakou noční foto session či dirt závod. Plánů je spousta uvidíme, jak se bude lidem chtít si uspořádat nějakou akci.

Manuálek

Co děláš přes zimu? Naháníš nějak fyzičku?
Převážně jezdim na Snowbaaru a navštěvuji ostravské trojhalí, kde se dá dělat cokoliv. Doporučuju se podívat na jejich stránky www.trojhali.cz. Koupil jsem si RC model a chodím na jejich dráhu. Jezdím na festce či půjčím balón a dáme streetball, ale meze se nekladou, stačí se domluvit. Jinak fyzičku moc nenaháním, spíše se snažím jezdit. Před ježděním se protáhnu, ale že bych měl trenéra a hrotil fitko, to ne.

Air přes lavici

Jaké jsou tvé plány na další sezónu? Závody, akce, tripy, focení nebo edity?
Plány jsou hlavně jezdit a bavit se tím. Rád se podívám i na nějaké závody. Mám moc rád tu atmosféru. Chtěl bych trochu více do zahraničí. Zatím mám v plánu Polsko a trip do Lotyšska. Na fixie se chystám hlavně na Garage race a pokud by se naskytla možnost, chtěl bych udělat i nějaký závod v Ostravě jak dirtový, tak fixie. Ale chtěl bych i někam na hory na enduro. Focení a edity budou taky určitě.

Žena v kalnici 2014 from filipzena on Vimeo.

Pokud chceš něco vzkázat nebo někomu poděkovat, samozřejmě máš prostor.
Chtěl bych určitě poděkovat hlavně fdfbikeshopu za kola Commencal, cyklobartoníček za vidlice marzzochi, Katmaru za komponenty NS a Odyssey, dále sponzorům Life iS Drive energy drink, Mex925.cz, Defekt a pose.ru za podporu v tom, co dělám. Vzkázat bych lidem chtěl, ať je jezdění na kole baví, ať už jezdí bmx, fixie silnici nebo XC prostě si užívají každé šlápnutí do pedálu. Někdy v bikeparku čau!
Díky za Tvůj čas!