Několika měsíční projekt Monster Energy s názvem Above Below se dočkal 20. listopadu 2014 světové premiéry v kině prince Charlese v Londýně. To si samozřejmě nechtěl nikdo z BMXové smetánky nechat ujít. Navíc, když hned 21. listopadu navazuje Rebel Jam. Takže v řadě před kinem byl například Robie Morales, celý Fiend team a celou věc uvedl v kvádru Catfish a Jay Bean.

My jsme požádali jednoho z hlavních aktérů Dakotu Roche o krátký rozhovor o tomto projektu.

Video Above Below je rozděleno na dvě části. Below část pojal autor Richard Forne malinko filosoficky, aby poukázal na smysl streetového ježdění. Do kontrastu například uvádí pomocí komentářů jezdců, co je vlastně motivuje se i po těžkém pádu zvednout a jít zkusit vybranou věc odjet znova. Ale taky, že vlastně bez pádů by to nebyla žádná výzva. Below part má několik podčástí, kde jsou například i “populární” security agenti, kteří zářili hlavně v Tokyu.

Po nějaké půlhodince náznaků, co všechno se u toho taky odjelo příchází akční část – Above. Tam už jsou jednotlivé video party Dakoty Roche, Nathana Williamse, Fernanda Laczka, Dana Laceyho, Benyho Lewise a Eda Zundy. Už jména musí poukazovat na to, že v kině byla velmi hlasitá atmosféra plná potlesku, pokřikování a pískání. Největší ovace sklidil Dan Lacey, protože ve videu dával fakt obrovské 360ky, u kterých padala brada. V paměti Vám zůstane určitě i nehorázný wallride boost do flow od Dakoty nebo scénka z Tokya, kde se skoro zabil Nathan.

Celé video je bráno také jako dokument a rozhodně by tak nemělo chybět ve sbírce žádného BMXaře. Dostupné bude od 14. prosince 2014 na iTunes a veškerý výtěžek půjde na charitu. Takže neváhejte koupí podpořit také dobrou věc!

Dakota from Mirek Spek on Vimeo.