Poměrně novej, ale taky zatraceně chytlavej, brand Shredwear, se kterým jsme Vás seznamovali v TOMTO ČLÁNKU je od jezdců pro jezdce, takže nechybí ani spolupráce s docela našlapanou partou! V tý je třeba Adam Semerák, kterýho můžete znát z eventů a videí, kde se lítá to největší, co dokáže lidská lopata a stroje postavit! Jedna a jedna daly dvě a my jsme dali s Adamem řeč o tom všem, co se letos událo v jeho životě.

1) Jakou jsi měl sezónu? Co závody, tripy, nový triky/upgrady kola, spolupráce…
Sezóna byla v rámci možnosti dobrá, ale moc jsem toho nestihl. Závody už nejezdím vůbec a jelikož jsem byl přes léto měsíc v Norsku makat, tak mi toho i dost uteklo. Ale takový ty klasický tripy, jako je třeba Bikefest nebo Hillbilly Huckfest v Norsku, jsem stihnul. Nově jezdíme za FDF Bike Shop, kterej ladí kola od Commencalu, komponenty od Deity a hadry od ION, což je super! Za to díky Kamiloj Tatarkovičoj! A ještě za nové věci od Shredwear, za kterými stojí Ondra Saida, za což jsem taky strašně rád! A triky to je pro mě hodně zapovězena komnata. Letos jsem párkrát zkusil beko, ale žádnej zázrak, takže třeba příští rok.

2) Na Loose Session jsi se letos zranil, že? Jak se ti to povedlo a jak to teď vypadá?
Loose session, to je akce kde si to s Kačerem střídáme, loni nejezdil on kvůli ramenu a letos jsem si já zlomil klíční kost hned ve středu ještě před akcí. Třetí skok na velký lajně, tři jízdy jakž takž v pohodě a na čtvrtý jsem byl hodně krátkej. Zához a let do půlky dopadu na rameno a tím to pro mě skončilo. Na 12-ti metráku hlavou napřed na rameno prostě nechceš. Minulý týden jsem byl po třech měsících na poslední kontrole a jelikož mi kouká drát z ramene tak nic moc. Jezdit se s tím dá,ale není to na žádný velký hroty a vyndání až v únoru taky nevypadá moc růžově…

3) Co plánuješ přes zimu?
Co se týče kola, tak žádný plány asi nejsou. Rád bych jel surfovat někam do tepla, ale zatím nevím moc kdy ani kam, takže to nechávám otevřený.

4) Jak jsi narazil na Shredwear a jak jste se dali dohromady?
S klukama se známe už delší dobu a myslím, že u Saši Sidora na Demo Air Day jsme se s klukama dohodli na nějaký lehký spolupráci.

5) V čem ti přijde jiný, nebo ten pravý?
Líbí se mi jednoduchý styl! Mám rád přesně dvoubarevný raglány s jednoduchým stylem a barvama a čepice to samý. Hluboký kšiltovky jsou přesně pro mě.

6) Jaké jsou plány pro příští rok?
To zatím těžko říct, ale určitě zase Loose Session, která by měla být zase o něco větší a lepší, pak trip do Norska je taky samozřejmostí a zbytek je ve hvězdách. Rád bych se podíval do Kanady, ale těžko říct, jestli to dovolej finance. To je většinou ten hlavní problém. Rád bych se konečně naučil nějaký triky na velkým kole, abych to konečně posunul někam dál, protože Kačer s Fašounem do toho teď šlapou fest a celkem jsou jinde než já. Uvidíme, jak to půjde…

7) Něco závěrem?
Díky Kamiloj za kola a podporu, co do nás dává, díky Ondroj za trika a čepice od Shredwear a hlavně díky Kačeroj a Fasounoj za Loose Session!

Foto: Adam Cvinger, Modelstadt Photography, Jára Sijka