Dneska si na kobereček online magazínu DirtBiker.cz beru dvaadvacetiletého klatovského ridera, Adama Lorence. Společně s dříve recenzovaným nadaným fotografem Lukášem Grösslem nafotili v jejich skateparku nějaké fotky, o které se chtěli podělit a když už fotky, tak i s nějakým tím rozhovorem. Adam mi společně s textem poslal i odkaz na videozáznam jeho ježdění v klatovech z minulého roku.

Čau chlape, tak nám o sobě na úvod něco řekni.
Čau,no jmenuji se Adam Lorenc,narodil jsem se v Klatovech kde žiji už 22 let, dva roky už „pilně“ pracuji jako doručovatel balíků a tak mi to hrozně baví,že chci vypadnout na VŠ.
 
Jak je to dlouho co jsi se začal biku věnovat a na čem jsi začínal?

Tákže..pokud jsi dobře vzpomínám k MTB řádění jsem poprvé přičichl v 17cti letech,když jsem to okoukal od svého mladšího bratra,který si koupil BMX kolo a začal se houpat na bmx dráze v Klatovech. Už od malička jsem jezdil na horském kole po lese cyklomaratony,ale to,že se na něm budu točit třeba hlavou dolů se mi ani nesnilo hehe. Poprosil jsem tedy rodiče a koupil snad první robustnější kolo co jsem viděl určené trochu na skoky , začal pomalu jezdit a chytat zkušenosti na bmx dráze,protože v KT nic jiného na ježdění ani nebylo.Později jsem zjistil ,že si kluci co už jezdili déle udělali v lesíku nějaký menší parčík,tak jsem neváhal a začal okoukávat triky. Na kole jsem byl v podstatě každou volnou chvíli co to šlo,proto  učení nových triků šlo poměrně rychle.Nejlepší je ježdění minimálně ve dvou,lidi se navzájem hecují ,je to daleko lepší a zábavnější.

Neuvažoval jsi někdy vyměnit MTB za BMX?

Hele určitě ne,MTB je pro mě srdeční záležitost,nikdy mi to k malým kolům netáhlo a myslím,že ani nepotáhne.Samozřejmě jsem se zkusil svést i na malém kole,ale absolutně mi to nesedlo,proto o výměně určitě neuvažuji.

A teď se drobet pochval, co považuješ za svůj největší  úspěch a za svůj nejlepší  trik?

Pro mě největší úspěch bylo čtvrté místo na Norco slopestylu Úterské Tlamy,byla tam česká špička a povedlo se mi to zajet.Co se týče nejlepšího triku, no myslím si,že mám v celku nalitrovaný backflipy,snažím se jít hlavou dolů všude možně.Nejvíce jsem měl radost ,když jsem dal backflip superman,to považuji  zatím za můj nejlepší trik.Však nejvíce mi baví  tailwhip,tento trik jsem se učil skoro tři roky ,než jsem ho začal vracet na čisto,samotnému se mi libí a myslím si,že i na koukání pro diváky je zajímavý.

Docela  peklo pro každého bikera je zima. Jak ty si užíváš zimní radovánky? 

Zimu opravdu rád nemam.Když dirty pokryje sníh,snažím se udržovat trochu v kondici cvičením a občas, když to vyjde ,udělám si výlet do nějaké haly.Nejvíce jsem jezdil do písecké haly,byl tam foampit (díra s molitanem pro bezbolestné učení nových triku) ,kde jsem se naučil spoustu nových vylomenin..Bohužel ke konci minulé zimy halu zavřeli a ježdění v zimě pro mě skončilo.Dlouhé zimní večery trávím ve společnosti s kamarády.

Co závody? Držíš se lokální scény nebo máš zkušenosti i od jinud?

Snažím se zúčastnit co nejvíce českých závodů,protože člověk tak získá mnoho zkušeností.Samozřejmě čím je to blíž,tím lépe,ale občas zavítám i na druhou stranu republiky.Jezdíme plné auto,takže i finančně se to dá v celku utáhnout.

Zranění jsou v tomhle sportu nevyhnutelné… potkalo tě něco vážnějšího nebo se držíš modřin a odřenin?

Noo to je pořád něco.Musím „zaklepat“,že nic vážnějšího naštěstí ne,ale odřeniny jsou na denním pořádku,občas zlomeniny,nejvíce mi mrzela zlomená klíční kost,to jsem si nezajezdil pěkně dlouho.Ale jak říkám,kdo nepadá,jezdí pod své možnosti.Poslední dobou mám problémy s pravým kotníkem,právě od mého oblíbeného tailwhipu,ale věřim,že časem to přebolí a mě nebude nic bránit k dalšímu ježdění.