Sago Babory BikePark uspořádal událost, kde šlo o rychlost a styl. Na začátek článku musím uznat, že organizace akce proběhla naprosto skvěle. Na závody přišla celá obec včetně všech věkových kategorií a o co víc to bylo příjemnější je fakt, že jsou zde všichni vychovaní a dokážou s úsměvem pozdravit i lidi, které vůbec neznají.

FOTO: Radek Liška

Trať na Speed and style byla celkem divoká, ale pro diváky atraktivní. Začalo se skokem mezi stromy, kde to vyškolilo dost lidí, ale naštěstí to všichni přežili v dobrém. Trať pokračovala freestylovou částí s dropem, dvěma dirty a wallridem, kde se jel i následný Best trick, ale speed and style pokračoval do lesa na velký klopený wallride. Po menší lesní pasáži jezdci najeli na skok přes silnici, která se kvůli závodu musela uzavřít, což bylo na konec určitě skvělé zpestření!

Na rychlost a styl byl nejlepší Daniel Liška, za kterým byli Honza Kasnar a Dominik Šourek. Po odjetí první disciplíny přišel na řadu Best trick, kde zazářil Milek Hejral, který jako jeden z mála riderů jezdil na BMX. Ovládá triky jako frontflip, či 720, za což patří velký respekt. Hodně lidí dávalo průtahové triky a užívalo si atmosféru. Nesmím zapomenout na místního bmxaře Jarmila, který téměř odjel cork 720 na největším skoku. Snad příště!

Speaker byl taky bezva, dokázal skvěle držet atmosféru závodu a téměř se nezastavil. Jelikož šlo o jeden z mála Českých speed and stylů není co vytknout a těším se na příští ročník.