Minulou sobotu jsem se díky pozvánce k natáčení Českého poháru trialu mohl podívat jak na tom vůbec ten náš trial je. Závod se konal v městském parku v Ústí nad Labem.

Akce začínala už v poledne. Hodně mě překvapilo kolik bylo kategorií. Velký počet kategorií je podle mě super věc, která by se dala ocenit i v dalších disciplínách extrémního ježdění na kole, protože děti, co mají okolo deseti let mají šanci vyhrát a motivovat se tím na další závody. Dítě hned jede radši na závody, když má šanci se umístit a nebýt na třicátém místě. Zpět k programu… Ten začínal kvalifikací, kde se třídilo na lidi, co půjdou do finále. Finále proběhlo následně od 5ti hodin. Jezdecky ovládal kolo nejvíce Vašek Kolář, ale i další jména stáli za pozornost. např. Vlasta Čiháček nebo Marek Pochtiol. Na finále se na trati zvýšila obtížnost překážek a to dvojnásobně, protože v sekci s auty začalo pršet a hodně jezdců neměla šanci ji dojet. Počasí se naštěstí vybralo a závod se mohl v klidu odjet!

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY najdete ZDE

Oficiální video zatím stříhám, ale mohl jsem uvolnit pár záběrů, abyste viděli, že to určitě není žádná legrace myslet na odšlápnutí a čas zároveň.