V sobotu jsme jeli do Třebíče, kde se uskutečnilo již tratiční Cyklopeklo. Ikdyž zde nebyla lokální hvězda Tomáš Zejda, tak bylo na co koukat. O první místo byl velký boj v podání Kuby Vencla, Kuby Hejla a Teodora Kováče. Kuba Vencl nedávno přiletěl z kanady, kde ho bavilo jezdit hlavně na celopédu.

Kluci se o skoky starat umí a tak bylo i zábavné na nich jezdit. Sice na prvních dvou bylo pro dost lidí těžší trikovat, ale s tím se každý vypořádal po svém. Hlavním důvodem je, že skoky vedou mírně z kopce. Hodně nás bavila i zpáteční lajna v menším lesíku. Třebíčáci měli akci pěkně zorganizovanou a časově to pěkně utíkalo. Nejdříve proběhl menší jam, aby si porota prohlédla kdo jak jezdí a rozhodla o tom, kdo půjde do finále. Ve finále se ocitla velká jména, jak už jsem psal na začátku článku. Nakonec vyhrál Kuba Vencl před Kubou Hejlem a Teodorem Kováčem. Každý z těchto jezdců má něco do sebe. Kuba V. jezdí velikou čistotu a kombinace na všechny strany. Kuba H. je mladá krev a šlape hlavně do technických kombinací jako je 360 whip bar. Teo a Kuba Vencl dali oba flipwhip.

foto: radekliska.com

V neposlední řadě nesmím zapomenout na BMX kategorii, kde si nejlépe vedl Honza Hůlka s naprosto čistými tailwhipy. Mezi stále zlepšující se jezdce patří určitě kluci z okolí Velmezu. My jsme jeli ve složení Liška bros., Author AG lab rider Petr Havlík a Adam Adámek, který se za poslední rok hodně zlepšil. Publikum bylo přívětivě velké a určitě to stálo za návštěvu! Na závěr si dalo pár lidí chill v blízkém bazénu. Celou akci podpořil Vans.

Věci Vans najdeš na www.vans.eu