Český pohár letos trošku pokulhává, ale naštěstí se do této záležitosti zapojil Jeny Valenta a se svou luxusní dvojmini se spinou a funboxem se subboxem a wallem (která je mimochodem největší mobilní mini ve střední Evropě) uspořádal v aquaparku v Žamberku závod o titul mistra republiky v této disciplíně. Kombinace BMX kontestu a aquaparku byla přímo epická!

5 nejlepších momentů závodu:
Nick Bruce se vykutálel z hotelu! Hvězdu z Ohia seznamovali kluci z poroty s moravskou pálenkou. Už to vypadalo, že tuhle párty nerozdýchá. Nakonec přišel 5 minut před začátkem, nasypal a vyhrál.

Honza Hanzlík do toho šel po hlavě. Honzova jízda byla jednou z nejnabitějších. Šel do toho s úsměvem, jakože to má v paži, ale u vracení některých 360tek s whipy na obě přes spinu se tajil dech. Pokaždé to vypadalo, že tam nechá zadek, a to nechceš. Svou suverenitu však potvrdil v last triku, což bylo masivní fróňo přes funbox. To dal ten den jako jediný.

Dobrovolně se rozebíraly kola. V kategorii Masters to byl Zdenda Weiter, v próčkách pak Michal Baránek. Tito dva zabijáci sundali převodníkový šroub a zkoušeli z fakie frontflip. Jeden blíž než druhý, ale bohužel nikdo neodjel. Snad příště.

Kuba Benda chtěl až do nebe! Zaslechl jsem spekulace, zda rodák ze Stráže pod Ralskem nefouká duše heliem. Suverénně nejvyšší polety dne, a to s bárem, whipem i cancanem. Amerika a strážské zázemí dala Kubovi nemálo.

To nejlepší nakonec! Erik se stal mistrem republiky v mini pro tento rok rozhodně právem. Jezdí na obě strany těžké věci tak, že kdo ho nezná, neví, že je “paťavý”. Jeho last trick vypadal v prvních pokusech naprosto nemožně. Snažil se trefit 10cm plošinku na wallridu do oppo footjamu. Jsme si říkali, co blbne. No a nakonec to byl barspin do footjamu na plošce nic krát nic, a dav šílel. Pekelec a zasloužená gratulace do Brumova!

Závod MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2014 from Jan Valenta on Vimeo.