Topride.eu rider Michal Maroši uspořádal již tradiční Marosanu. My se zaměřili hlavně na slopestyle. Trať přišla dost lidem divoká, ale nakonec se s ní všichni vypořádali a padali slušný pekla. První místo bral Jakub Vencl, který přijel téměř na poslední chvíli. Druhé Vilibald Vítek a třetí Daniel Liška.

foto: Radek Liška

Kuba Vencl se předvedl hlavně s triky z dropu a celkovým stylem. Mohli jsme vidět i věci jako je Flat drop flip. Vilibald to zabil taiwhipem z dropu naprosto do čistoty. Daniel Liška jezdil hlavně jistoty s čistotou. Také zde byli jezdci jako Ondra Krčmář, Author AG lab rider Petr Havlík nebo Dan Miler, který vyhrál BEST TRICK.

Nejzáludnější překážkou tratě byla ploutev větších rozměrů, na kterou se muselo jet řádnou rychlostí na celkem divokém povrchu. Celkově to trochu připomínalo slopestyle závody před deseti lety, takže řádná Marošákovina! Hodně lidí sice sypalo triky na hlavním skoku, ale pak nic nedali v druhé části tratě, která obsahovala radiusy a spinu. Na této části tratě se předvedli třeba Petr Havlík a Dan Miller s Flairy. Na spině nás překvapil Vilda s naprosto čistým 360 barspinem.

O správnosti výsledků nebyla nouze, protože je měl na starosti sám Vans rider Tomáš Zejda, který se nedávno vrátil z Kanady, kde jel Fise a Joyride! Na párty jsme se všichni hodně bavili a doufáme v další ročník.