Tento článek patří mezi ty, co jsou trochu poučné, a proto doporučujeme si ho přečíst i pokud patříte mezi ostřílené pardály!

1 – NEPOZORNOST A ORIENTACE PŘI JEŽDĚNÍ V PARKU!

Zní to možná trochu hloupě, ale když okolo vás jezdí 20 lidí, tak je velká možnost čelní srážky s někým, koho jste na daném místě nečekali a mít úraz z nepozornosti je celkem zbytečné, ne?

Image

2 – NEKONTROLUJETE STAV KOLA

Je to na každém z vás… Existuje hodně lidí, co jezdí s naprasklým rámem, či extrémně jetým rětězem atd… Pokud se vám pak urve rám na dopadu, je celkem vymalováno. Jestli řetěz v nevhodnou chvíli, tak dostanete slušnou čočku do kolene od představce.

radverleih-hotel-mohrenwirt-8

 

3 – VOZÍTE PŘÍLIŠ VOLNÉ OBLEČENÍ

Bývá to sice náhoda, ale náhoda je blbec. Píši to, protože se mi to stalo tento týden při hloupém x-upu. Neříkám abyste vypadali jako nějaká TRANSKA, ale určitě je lepší mít mezi tělem a řidítky místo. To samé u nohou – nechápu, jak někdo může jít jezdit v teplákách. Se seknutým oblečením toho většinou už moc neuděláš a ani nevíš, jakým stylem ses dostal k zemi!

www.downhillmtbaddicts.blogspot.com-Rideurs1

4 – PODCEŇUJETE TO, CO UŽ UMÍTE

Tahle věc je celkem normální, ale nepříjemná. Myslíte si, že už kdo ví, jak jezdíte a pak vás něco hodí jinak než čekáte. Nepřehánějte to!

8.-Paley-bail_NJB_8228_NathanBeddows2012

5 – HROTÍTE TRIKY A NEUMÍTE PROJET PARK

Tento téměř všemístný jev je bohužel nejvíc smutný, už jsem o něčem podobném psal v jednom článku, kde jsem dal jako příklad ridery, co hned sundají brzdy a vlastně nic neumí. Tentokrát jde o něco trochu jiného. Dám příklad: Nedávno jsem jezdil ve strašnickém parku a byl tam kluk, který neuměl téměř prohoupat park, natož nějak normálně skočit funbox, či transfer, ale místo toho hrotil tailwhip na plošinku. Ani neměl žádný chránič na kotník, či kotníkové boty. Prostě zbytečně vyhrocenej den, kterej mu pomůže spíš k sádře než k lepšímu ježdění. Abych nikoho neurazil napíšu, že je to boj každého za sebe! Naučte se základy a pak pomalu hroťte, to že na netu dávaj lidi triliony whipů a jedno báro za druhým neznamená, že oni neuměj základy a jezdí jenom tohle. Ty lidi většinou hrotěj největší věci na video a jinak jezděj hlavně svoje jistoty.

maxresdefault

BONUSOVÁ RADA

Vozte kotníkový boty. Né jenom pokud děláte tailwhip, ale občas si ty kotníky prostě můžete omlátit.

tumblr_nv22n5oIi81s590zyo1_1280

Kotníkové boty můžete nalézt na Vans.eu