Author AG Lab rider PETR TŘEŠŇÁK se stal novým mistrem ČR ve sjezdu a my jsme se ho zeptali na několik otázek! 
1. Jsi nový mistr České Republiky ve sjezdu. Co plánuješ dělat po zbytek roku?
Žádné velké závody již v plánu nemám. Spíše si budu užívat volné ježdění, testování novinek a focení s natáčením. Co nevidět se budu také bavit se stávajícími a třeba i novými partnery o následující sezóně.

2. Jak celkově hodnotíš Český pohár z pohledu organizace? Změnil by jsi něco?
S organizací Českého poháru jsem neměl žádný problém. Chybějící propagaci se letos podařilo zlepšit, záznamy ze závodů jsou pravidelně na ČT Sport, časový harmonogram je přesný, bez skluzů, nenapadá mě žádný problém s vyznačením dráhy, takže ok. Pro další roky by snad mělo závodů přibýt, což také vítám.

3. Jezdíš jenom na sjezďáku nebo tě pohltilo i enduro?
Enduro závody jsem si vyzkoušel a vůbec se nedá říct, že by mě pohltily. Už jsem teď neměl moc chuť účastnit se dalších, protože jsem na to neměl dostatečnou přípravu. Prostě buď pořádně nebo vůbec. Sjezd umím dělat pořádně, proto se ho držím. Enduro kolo mám a rád se na trailech volně svezu.

4. Trávíš hodně času v Liberci. Je to pro tebe hodně velká změna oproti bydlení v Krkonoších?
V Liberci pobývám již 4 roky, protože chodím na Technickou Univerzitu. Pořád mám ale raději vesnici. Je tam klid, lesy kousek od domu, když necháš kolo opřený u sámošky, tak ti hned nezmizí atd. Na střední škole jsem byl v Jičíně, takže jsem na město přes týden zvyklý.

5. Kolik času trávíš týdně na kole?
Podle toho jak to jde. Teď v létě jsem byl na kole každý den, akorát před závody jsem si vždycky trochu orazil. Nejvíc času jsem strávil na trailovém Patriotu klasickým šviháním.

6. Někdo říká, že tě hodně naučil Adam Vágner a zbytek říká, že sis všechno vydřel poctivě sám. Jak to vidíš ty?
Adam mi vždycky pomáhal a snažil se mi poradit. Nakonec je to ale stejně na tobě, jak si to srovnáš, jestli to tak dokážeš dělat a naučíš se to. Není to tak jednoduché.

7. Jaké máš plány pro následující sezonu?
Plánování bude teprve probíhat. Rád bych jel více závodů v zahraničí, ale celé to musí dávat nějaký smysl. Závodění mě baví, ale nechci aby z toho bylo jenom utápění mých peněz.

8. Díky za rozhovor a přeji hodně budoucích úspěchů!
Díky všem za podporu!

Web: http://petrtresnak.cz/
FB