Kuba Vencl právě dnes vydal své časosběrné video ze Španělska a rozhodli jsme se jej při té příležitosti trochu vyzpovídat…

Čau Kubo nový edit je super nášláplý, jakého momentu na videu si vážíš nejvíc, je něco co bys vypíchnul?
Čau! Díky za tu chválu. Ve videu je pár novejch triků, což vždycky samozřejmě potěší. Jsem ale hlavně rád, že během 3 dní jsme s Adamem Kovářem dokázali nasbírat dostatek záběrů, ikdyž další nápady by tam ještě byly.

Jak si vůbec dopadl s kotníkem?
Zlomil jsem si lýtkovou kost, odštípl holenní a přetrhl deltový vaz. První prognóza nezněla až tak špatně, ale operace nakonec byla nevyhnutelná. Bohužel kvůli komplikacím se musela odsunout a tím jsem ztratil asi 2 týdny. Teď mám teda 10 šroubů v kotníku a sešitý vaz.

10285606_10202694824069329_105738849_o
Jaká je prognóza?
Právě jsem 2 týdny po operaci a ještě mě čekají cca 3 týdny “klidu“ než budu moci na nohu došlapovat a opřít se do rehabilitace.
Kdy se vrátíš na kolo?
Samozřejmě jak jen to bude možný. Začátkem června bych mohl trápit xc/enduro kolo a koncem června začít dirtovat. Budu pro to dělat maximum

Současné plány jak se dáš do pořádku?
Chtěl bych se vrátit do formy jakou jsem měl ve Španělsku a stihnout co nejvíc akcí. S Peterem Lengyelem máme v plánu menší videoprojekt, který nám teď trochu narušilo tohle zranění, ale neztrácíme hlavu. Rád bych vylepšíl podmínky pro ježdění v okolí prahy, mám teď dost času si tyhle věci promyslet a připravit a snad to k něčemu bude.

p4pb10811799[1]

Aktuální dění okolo kuby můžete sledovat na jeho fb