Tomáš Slavík při premiéře ve svém duhovém dresu dokázal zvítězit na posledním závodě Českého poháru, který uzavíral letošního fourcrossovou sezónu.

Dlouho avizované fourcrossové klání na nově vzniklé 4X trati proběhlo v rámci premiérového tripl závodního víkendu v Peci pod Sněžkou. Nově vykácený úsek v levé spodní části sjezdovky Javor připravil závodníkům nejtěžší fourcrossovou prověrku v dějinách českého fourcrossu. Trať díky své vysoké náročnosti bohužel předem odradila od účasti ve finálovém závodě mnoho méně zdatných závodníků.
Slavík se kvalifikoval "až" na třetím místě, aby pak v závodě nedal už nikomu jinýmu šanci. "Je to jedna z nejtěžších fourcrossových tratí, na kterých jsem jezdil. A to nemyslím jen u nás, ale na světě. Když jsem sem přijel první den, byl jsem úplně ztracenej, nevěděl jsem co tu budu dělat. První pocit byl fakt vostrej. Mě se to ale líbí, je tu všechno co tu má být, velký skoky, rock garden, plochý zatáčky… Závod byl plný zvratů a to možná díky malinko netypické startovní rovince. Bylo i spoustu místa na předjíždění, takže člověk, když jel čtvrtej, tak to nic neznamenalo a samozřejmě obráceně. Třeba v semifinále jsem pokazil start a musel jsem to objíždět všema směrama, ale nakonec to klaplo, což se normálně nepodaří. Jednoduchý to rozhodně nebylo, Kamila jsem cítil pořád za sebou, ujel jsem mu ve finále až na tom velkým skoku…" řekl v cíli Tomáš Slavík.