Tento článek může být odlišný s názorem mnoho lidí, ale podle mě na tom něco je!

1.  JEŠTĚ NEUMÍŠ ANI PROJET PARK A UŽ NEMÁŠ BRZDY?

Tohle téma se týká téměř všech v dnešní době, protože brakeless jezdí hrozně moc lidí, ale málokdo si uvědomuje, že téměř všichni začínali s brzdou… A to třeba i Chad Kerley nebo Garrett Reynolds. Pro mě už je jenom ta představa, že jezdím první týden a neumím ovládat kolo co nemá brzdu hodně děsivá. Kaden-1000x666

2. UMÍŠ PÁR TRIKŮ A UŽ PÍŠEŠ O SPONZORING? 

Tahle část se netýká jenom freestylu, ale i dh a dalších disciplín. Viděl jsem dost vtipných mailů, kde třeba týpek píše, že je nejlepší na lokální trati někde v ČR a přitom nemá žádný výsledek jak ze závodů, tak ani video. Občas se podobným lidem něco vyškemrat dovede, ale spíš mě zaráží to, že si jsou vůbec schopní o něco napsat. Každý z nás má nějakou finanční situaci, ale taky si musí uvědomit jak na tom v tom ježdění je, protože by takhle mohli psát lidi rovnou o kolo s tím, že na tom kole ani neseděli a chtějí se tomu věnovat profesionálně. Přeci jenom to ježdění máme jako zábavu a ne jako hru na profíky!

223391_214366391916318_7286626_n

3. STYDÍŠ SE NĚKOHO ZEPTAT JAK NA NĚJAKÝ TRIK, ČI NA OPRAVU KOLA?

Sám nevím jestli tohle brát za chybu, ale asi jo, protože občas vidíte kluky, kteří mají např. úplně prověšený řetěz, nebo hrozně málo nafouknutá kola. Určitě se nebojte jim poradit a nesmějte se jim, že nevědí která bije.

Potom jsou tu ti, co se snaží o nějaký trik, který už třeba umíte a víte, kde dotyčný dělá chybu. Proč byste jim neporadili, když se s tím někdo opravdu trápí? Pokud je dotyčný aspoň trochu normální, tak bude za každou radu vděčný a nebude si řikat, že jste namyšlený a hrozně chytrý!

bmx-bike-repair

4. CHCEŠ JEZDIT DIRT, PŘIJEDEŠ A ZAČNEŠ JEZDIT ANIŽ BY TĚ NĚKDO ZNAL A NEPOMŮŽEŠ S ÚPRAVOU SKOKŮ?

Představte si, že budujete několik let dirtový spot o který se před a po každém ježdění aspoň trochu staráte a pak k vám přijede někdo, kdo vás ani nepozdraví a ani vám nepomůže s “šejpováním” skoků? No je to od takových lidí celkem smutné. Omluvitelné je to asi pouze v placeným parcích, kde na to mají vlastní lidi, protože platit někomu za ježdění a ještě jim to opravovat nedává moc velký smysl. Osobně se mi tenhle přístup líbil v bikerparku La Poma, kde se o skoky starají každý den.

berm_shot_trails

5. POSLOUCHÁŠ NEKONEČNÉ KECÁNÍ O TOM, ŽE MÁŠ NEBO NEMÁŠ NOSIT HELMU?

Tohle téma se vždycky celkem řešilo. Hlášky tipu “bez helmy, za pět” už nejsou celkem in a každému by mělo dojít co se může stát když spadne blbě na hlavu. Bolest nemá nikdo rád a pokud podstoupí to riziko je to jeho život.

LACEY

foto: Nathan Beddows