Dne 11.7.2015 se uskutečnil druhý ročník závodu Crazy jump 2015 v Moravičanech. O jeho průběhu nám více řekl jeden z organizátorů akce Jiří Fiala.

Letošní ročník byl velice nabitý na adrenalinové disciplíny. Nově jsme obohatili závody o exhibici na pitbiku v podání Jakuba Hrabala z OAM crew. Ten předváděl triky jako backflip no hand a další. Kluci z Beta bike týmu spolu s Béďou předvedli ukázku jízdy na trialovém kole. Dále si návštěvníci vyzkoušeli 8m lezeckou stěnu a nebylo jich málo. Nejmladšímu zájemci bylo pět let. Nově v parku vyrostlo hřiště na pétanque, který si mohli zahrát i ti, co zrovna neholdují adrenalinu.

Teď to hlavní. Závod v Dirt jumpu na MTB a BMX. Závod začal kvalifikací, do které se přihlásila necelá dvacítka jezdců. Ti se pak utkali o postup do finále, kde se mohlo probojovat jen deset nejlepších. Každý měl k dispozici tři jízdy, kde se následně počítala nejlepší jízda.

Zde už byli k vidění triky jako backflip no hand, 360 v různých provedení, frontflip a clifhangery v podání domácího jezdce Michala Plačka. Smůlu si vybral Aleš Dryml, který z technických důvodů nemohl postoupit do finále. Na jeho místo pak dodatečně postoupil Saša Chmil, který předváděl backflip s turndownem. Tento trik předváděl už v loňském roce, kde si odvezl cenu za best trick.

Ve finále už nebylo na co čekat a jezdci měli k dispozici pět jízd, kde porota hodnotila zase tu nejlepší. Fanoušci šíleli a za to byli odměněni dosud nevídanými triky jako backflip tailwhip, nádherné front flipy,360 double barspiny a další.

Z finalistů pak vzešla trojce nejlepších. Na třetím místě se umístil Kuba Hejl z Velkého Meziříčí. Ten předváděl nádherné 360 dabl barspiny. Na druhém místě pak Martin Adámek ze Zubří, který předvedl nádherný fronflip. První místo bral David Morello Marel z Chrudimi. Ten předvedl vyrovnané jízdy, kde dával triky jako backflip no hand, superman, backflip tailwhip, 360 tailwhip a další náročné triky. Cenu za best trick si odvezl Pavel Valda Valuš z Olomouce za svůj motokrosový trik rock solid. Vše se pak večer zakončilo koncertem kapel, kde největší ohlas měla Mohelnická kapela Burani z New Jersey.

Děkujeme všem za návštěvu a těšíme se na další ročník závodu Crazy jump. Velké díky všem sponzorům a pořadatelům. Především obci Moravičany.

Vice na
http://www.bikeparkmoravicany.cz/
https://www.facebook.com/events/1402623770055933/