Jak teď žiješ s kolem a bez kola v ruce? Jezdíš ještě někdy na malém nebo velkém kole?
Ahoj. V současné době pracuji jako Service manager v plzeňské Škodovce, kde se vyrábí vlaky a tramvaje a spíše než na kole, trávím dost času v autě. Na kolo jsem v žádném případě nezanevřel, ale teď už převládá MTB nad BMX. Na malým kole se jdu svézt tak 2x do měsíce maximálně na hoďku, která mi baví a užiju si to, ale stačí to. Raději se jedu projet někam na horáku a úplně nejradši na Šumavu. Jinak tento rok jsem se přidal k těm ženatým a očekáváme potomka.

Za svých časů jsi býval symbolikou supermana a na zdi mi stále visí jedna z tvých barspinových kombinací na dirtu. Co tě motivovalo a jaké to tehdá bylo, mít podporu firem a jezdit závody, kde je atmosféra?
Jóó to byly časy. Já jsem to měl dříve všechno spojené se zábavou a partou kamarádů, a to, že mi to docela šlo, byl jenom bonus. Na střední škole jsem víceméně nedělal nic jinýho, než že jsem přišel domů, vzal kolo, šel jezdit a pak na pivko s kámošema. Potom jsem se dostal ke sponzorům, nebo lépe řečeno, sponzoři se dostali ke mně a na tu dobu to bylo docela dobrý. Neřešit oblečení, boty, kolo atd. Bylo to celkem příjemný. Jezdily se X-Cupy, kde byla vždycky výborná atmosféra, nejen při závodech, ale i při večerních afterparty. Postupem času mi přijde, že se ta pohodová atmosféra a zábava ze závodů drobet vytratily a začalo to sklouzávat jiným směrem – sportovnějším, který už mě tolik neoslovoval.

Tvá kariéra byla o dirtových i parkových závodech a umístění jsi neměl vůbec špatné, ale pak jakoby se po Tobě slehla zem, co se stalo?
Vždycky jsem raději jezdil na dirtový závody, zejména kvůli chaosu při tréninku v parcích. Neustále dávat pozor, jestli tě někdo sestřelí, nebo ty jeho, mi strašně vadilo. Jel jsem za ty roky celkem dost závodů a měl jsem i dost dobrých výsledků. Ale úplně nejvíc mi bavilo dělat triky, který nikdo před tím v tu dobu nedělal a rozburcovat dav diváků. Úplně nejvíc vzpomínám na dirtový závody v Letech u Prahy. Tuším, že v roce 2004, kde se mi povedl poprvé odjet 360 downsidewhip, to byl fakt super zážitek.
Zem se po mě úplně neslehla, to je asi silný slovo, ale naposledy jsem byl na větších závodech v roce 2010 v Roztokách. Potom asi jenom naše lokální závody v Plzenci a je pravda, že poslední 2 roky jsem nikde nebyl a asi už nebudu

Sleduješ naši BMX scénu i teď? Dokázal bys srovnat, co je jinak a jak se to vyvíjelo?
Abych řekl pravdu, tak teď velký přehled o naší BMX scéně nemám. Hlavně vůbec ne o parku. Zaregistroval jsem, že se pěkně vyšvihnul malej Kuba Benda na dirtu, a dokonce zajel na MČR i Duda. Jinak svůj názor na situaci jsem už uvedl v předchozích otázkách. Dříve bylo všechno více o pohodě, nebyly podmínky, všechno sis musel vydobýt. Teď jsou spousty parků, molitanů, campů a všeho možnýho. To prostě dřív nebylo, více jsi si toho všeho vážil a měl jsi z toho větší radost.

Pokud máš nějaký vzkaz pro naše čtenáře, nebo chceš někomu poděkovat, máš samozřejmě prostor.
Chtěl bych poděkovat svým bývalým sponzorům za podporu, svým rodičům, kámošům a svojí manželce.
Zdar.