Jeden z nejětších závodů v Evropě BMX Cologne, dříve také BMX Masters a Worlds, se letos po 30-ti letech nepojede. Zde je vyjádření organizátorů:

“Po 30-ti letech BMX v “Kölner Jugendpark” se naše motivace uspořádat tuto akci nezměnila. Vždy nás poháněla vášeň pro BMX. Vytvářeli jsme základy, kde je BMX považováno za sport s kulturou spíše než cirkusu nebo show. Bylo zde možné také představit řadu výrobků, které BMX firmy nabízí. BMX contesty v Jugendparku se staly rituálem pro nás a pro tisíce milovníků BMX z celého světa.

V roce 2015 BMX CGN bude mít přestávku. Je čas na koncepční opravy a dát místu konání příležitost zlepšit svou infrastrukturu k zajištění budoucnosti BMX na tomto velmi zvláštním místě. Od roku 2011 jsme čelili nárokům na vyšší standardy a omezení stanovené městem Kolín nad Rýnem. Rok od roku se zvyšovaly a nyní dosáhly úrovně, která nám neumožňuje dělat to tak, jak jsme to dělali v minulosti. Pracovali jsme se na řešení, ale pro letošní ročník to bohužel není možné stihnout realizovat.

Nicméně, Vám přejeme úžasné BMX léto!! Děkujeme za podporu v posledních letech!!”