Následující článek se zabývá nejčastějšími chybami při výběru kola, chráničů a chováním rodičů se k dětem.

  1. Při výběru kola se nenechte okouzlit krásnou barvou kola ani cenou. Kola z obchoďáků jsou určitě pasé. Nejdůležitějším faktorem je velikost kola a kvalita komponentů. Pokud vaše dítě chodí napřiklad okolo skateparku, bikrosky, či dalších sportovišť nebojte se zeptat lokálních jezdců na názor.

Bez názvu-1

2. Většina rodičů narve svoji ratolest do co největšího počtu chráničů a sám se jim nedivím, přeci jenom děti jsou to nejcennější, co můžeme mít, ale ruku na srdce, čím větší počet chráničů tím větší problém v pohybu. Zamyslete se nad tím jaké chrániče opravdu potřebujete! Také dbejte na správnou velikost chráničů. Někteří rodiče koupí někdy zbytečně velkou helmu ba dokonce integrálu s tím, že do ní dítě doroste. Stejně tak je to s chrániči. Proč je to chyba? Vám se taky blbě chodí v botách, které jsou vám o 5 čísel větší! Lepší je kupovat třeba i jeté chrániče a každý rok obměňovat!

scan0002_thumb

3. Nepřihlašujte svoje dítě na miliony kroužků, či zájmových aktivit. Snažte se soustředit na to, co ho nejvíce baví. Přeci jenom dítě, které chodí na kolo a zároveň na karate, výtvarku, hudebku, judo a dalších milion aktivit nemůže vynikat úplně ve všem!

imagen

4. Jezděte na bikrosku. Na bikrosce se naučí začátky ovládání kola. skákat menší skoky atd.. V Praze je nejznámější asi Bikrosclub Řepy.

Zároveň nezapomínejte na Bunny hop, který je tím největším základem. Zkoušejte jej přes větev nebo něco, co může přeskočit, ale zároveň přejet.

r0_0_2304_1536_w1200_h678_fmax

5. Nebojte se hodně pomáhat, ale zároveň pomozte odbourat strach. Často vídáme rodiče ve skateparku, kteří očividně vidí, že jejich dítě nemůže vyjet bank, či malý radius. Radši jim pomozte a snažte se jezdit tam, kde zrovna nikdo pokročilejší nejezdí. Všichni jsou rádi, že se snaží jezdit někdo nový, ale nikdo nemá rád, když se mu pletete v cestě! Buďte pozitivní a neříkejte, že to nezvládne.

maxresdefault

BONUSOVÁ RADA

Jezděte na závody a exhibice! Ať už koukat, či jezdit! Je to veliká motivace