Čau Michale, trochu se čtenářům na DB představ, klasika, jak dlouho a co jezdíš a jak to celkově maká…
Čau DB, jmenuji se Michal Koupelka, je mi 22 let a pocházím ze Zlína. První kolo jsem dostal někdy v 15ti letech, ale pořádně jsem začal jezdit asi v roce 2010, kdy jsem začal jezdit ke klukům na dirtoviště do nedalekých Vizovic a totálně mě chytl svět hlíny. Jak už jsem napověděl, tak jezdím hlavně na dirtech, ale rád se projedu v pořádném parku nebo bazénu, ale těch je u nás velice málo, bohužel. U mě je to asi už pár roků stejné, všechno se to točí kolem kola, dirtů, pak taky školy a práce.

Kde je Tvůj nejoblíbenější spot na ježdění? Když vemeš v potaz ČR a svět…
Můj nejoblíbenější spot v ČR je určitě ten můj domácí že jo, haha. Ne tak jde o to jakou máš ty představu o skocích, asi nemám úplně nejoblíbenější spot, někde se mi jezdí hůř a někde zase líp a tam se rád vracím. Jde i o to jaká je atmosféra okolo tebe, jestli máš kolem sebe super partu nebo ne. To pak i horší spot je super zábava. Z těch oblíbenějších spotů je pro mě Skalka Trails u Fryštáku -super šílené trailsy, brněnský bástr dirt park, bazén a Hitlerka -super spoty pár minut od sebe, závidím jim to! potom Hráďovo Střemeníčko a po posledním HCore contestu mě začal bavit i Tomkův dirtpark! Ve světě mě neskutečně bavil Incline Club v New Jersey, což je hala Scottyho Cranmera- nejezdil jsem v ničem lepším. Snad se mi podaří se příští jaro podívat do Woodwardu v PA, snad.

A jak to máš s domácím spotem? Ty se nějak zasazuješ o to, aby to fungovalo atd. že? 
Na domácím spotu stavím, jak jsem říkal od roku 2010/2011, kdy mě nebavilo jezdit v parku a stěžovat si na blbé podmínky. Jednou jsme si tam udělali výlet a už jsem tam skončil. Jsem za to rád! Myslím, že i jeden z podstatných důvodů proč jsem tam zůstal, byla i ta parta okolo, protože to je strašně důležité!! Začalo mě bavit stavit, něco budovat a potom když někdo přišel a řekl ti: “ty jo to je super, krása!” tak tě to potěšilo. Pak jsem na skoky utíkal furt, místo školy haha, byl jsem tam furt. V té době ty skoky ještě dobře fungovaly. Stavělo nás asi 6, měli jsme 2-3 lajny, všechno z hlíny. Potom lidí začalo ubývat a aby jsme mohli jezdit, museli jsme postavit dřevěné odrazy, zainvestovat vše z vlastních peněz. V tu chvíli jsme vlastně už stavěli skoky pro sebe, ne pro lidi co si dojedou zajezdit. Viděl jsem, že to nemá cenu. Postavili jsme i menší resi, kdy jsme si mysleli, že přilákáme více lidí na ježdění. Ani ho*no. To stejné s molitanem, který rozhodně není malý (6x5m) a naučíš se do něho plno věcí. A to ani nevybíráme žádné vstupné! Potom už si říkáš jen “proč?”. A nejvíc se dokážu naštvat, když někdo za tebou dojde a zeptá se: “Proč tady máte jen velké skoky, proč nepostavíte něco menšího?”. To máš pak chuť vzít lopatu a prásk. Stěžovat si a nevzít lopatu, problém co vidím snad každé jaro. Obdivuju všechny diggery, co se na to ještě nevysrali a rád vidím, když to někde funguje. Hlavně obdivuju kluky ze Skalky u Fryštáku, kdo tam byl tak ví, postavit to co oni ve 2-3 lidech bez bagru je úlet!

Stejný problém, který vidíš ty, sdílí diggeři po celé ČR. Kde je podle Tebe problém? Málo lidí, nebo už jsou teenagers jinde?
Tuhle otázku si pokládám taky. Marně na ni hledám odpověď. Já sám nevím, kde je problém. Všem nachystáš všechno pod nos, připravíš to a oni stejně nedojedou. Mladí nechcou už moc stavit, chcou mít všechno před nosem, raději si budou stěžovat, než oželit pár korun za cestu nebo čas. Mám dokonce problém, že občas musím pomalu někoho přemlouvat aby šel jezdit. Spíš se divím, když mi někdo napíše, jestli nechci jít jezdit, to se pak hodně divím. Vidím to i v zimě skrz naši halu ve Zlíně, která už pomalu upadá. Někdy v listopadu každým rokem, mně chodí stovky zpráv jestli bude otevřená hala, tak se vždy dokopu to nějak vyřešit aby byla otevřená. Když se otevře, tak prvních 14 dnů je dost lidí co dojedou, pak už ta hala zeje prázdnotou a jsi rád, že si vydělá na nájem. Já byl vždycky rád, že můžu v zimě jezdit. Samozřejmě, najdou se výjimky, ale kde je ten zbytek? Velký problém je i v tom, že lidi nechcou platit, že ti řeknou, že za takové podmínky nebudou platit 50kč. Ano, kdyby se vybíralo 100kč, tak zbydou peníze i na materiál a může se ta hala rozvíjet. Takhle to funguje v jiných zemích, vem si jen DirtHangar ve Vídni, tam zaplatíš za jeden den 7euro. To stejné v USA, zaplatíš za půl dne 15 dolarů a hotovo. Pak máš krásnou halu na celoroční trénování. Můj velký respekt patří Cahovi, kam to dotáhl se zlínskou halou, já bych se na to vysral po dvou zimách. Snad se to obrátí k lepšímu, ale to první bude muset chtít více lidí.

Tak ať odlehčíme…co chystáš příští rok?
V zimě bych chtěl vyrazit do meky dirtů a to do La Pomy, už je to nějak v přípravách, mám vedle sebe schopného parťáka tak snad to klapne, haha. Na jaro jezdit, stavit ten zbytek skoků co máme a objíždět závody. Na léto je plán se vydat na 3 měsíce do USA a podívat se na plno známých míst- Woodward, Highland Mtbpark atd. Snad to klapne! Na závěr bych chtěl poděkovat lidem co stojí kolem mě, jmenovitě Čmeldovi, Hajckovi a Filipu Tomanci, že díky nim jsem objevil ten dirtový život, fakt moc díky! Kabemu a Romanovi za fotky a že když už není s kým jezdit, tak že oni jdou ať tam nejsem sám. Pak Modest Apparel za hadry a rodičům za podporu. A taky dirtbiker.cz že jsem mohl zde něco napsat jak to vidím já. Díky moc! A jezděte a jezděte a dělejte co vás baví!