Kuba Vencl se o víkendu umístil na 9. místě ve Švýcarském Thunu. Šlo o závod Rocket air, který patří mezi zlaté eventy FMB tour! Kuba sem jel společně s Tomem Zejdou a Patrikem Gažem. Jízdy tentokrát nejvíce vyšli Kubovi a opravu bylo na co koukat!

1. Nejdřív bych ti chtěl pogratulovat k 9 místu. Určitě si nepodcenil zimní trénink. Soustředil ses v zimě na nové triky nebo na celkové ježdění?
Ahoj, díky! Letos jsem strávil ve Španělsku nejdýl ze všech roků, takže jsem rozhodně jezdil dost. Letos jsem hodně drtil nové triky, protože level šel fakt výrazně nahoru. Ale jde to všechno ruku v ruce, takže se nedá říct že bych jezdil jen molitan nebo trailsy…

2. Bavila tě trať? Vycházeli všechny skoky rychlostně bez problému?
Trať na Rocketu je vždycky super a letošek nebyl vyjímkou. Sem tam se musí přišlápnout, ale za mě jedna z nejlepších tratí v průběhu roku.

3. Jaký máš názor na lidi přicházejíc z bmx scény? Přijde ti to nepřirozené nebo to bereš jako obohacení mtb scény?
BMX závodů moc není, pro některé to není až takový problém se přizpůsobit. Byla to jen otázka času.

4. Jaký trik ti přišel v tvé jízdě nejtěžší vůči místním podmínkám?
360Nohand z prvního stepdownu byl podle mě dobrej otvírák jízdy, ale jinak se snažím mít jízdy víceméně na jistotu. Poslední skok kde jsem dělal 360downwhip přes ten up box byl naslepo tak to bylo trochu nepříjemný.

5. Máš s kým trénovat? Chodíte na kolo třeba s Tomášem Zejdou nebo si rád, že jde vůbec někdo občas jezdit do Libčic?
To je docela bída, Tomáš v Praze moc často není a jinak je to jen pár jedinců. Kdyby někdo mě zájem příjet jezdit, neváhejte se mi ozvat např. Na Facebooku, určitě se domluvíme.

6. Jaké další větší akce máš v plánu?
Rovnou odsud jedeme na FISE do francie, potom nejspíš Dirtmasters winterberg, Bikedays Solothurn atd…

7. Díky za rozhovor a přejeme ti další úspěchy!
Taky díky!

Video: Kluci měli opravdu nahroceno!

Stream celého závodu!