Po roce je tu opět Animal Jungle Secrets, soutěž pro všechny stavitele trailů, která se nese ve znamení lukrativních cen.

Nápad na Animal Jungle Secrets se zrodil loni u nás v redakci, a to někde na půl cesty mezi mozkem test ridera Jirky Zvolskýho a kancelářský zkameněliny Radka Hrušky. Díky zkušenostem a kontaktům se nám podařilo sehnat sponzora, firmu Animal, která dala do soutěže poukázky na oblečení v hodnotě 70.000 Kč. Mrkni, na výběr je spousta! Vše se uskutečnilo, na DB stránkách jste o tom určitě četli, sponzor byl nakonec naprosto spokojen, a tak stejnou částku do soutěže nabídl i letos. A tak tu máme druhé kolo!
Pravidla Jungle Secrets zůstávají více méně jednoduchý jako loni a znějí – postavte freeride trail o délce minimálně 200 metrů z hlíny, dřeva či kamenů. Trail si poté nafoťte a výsledek pošlete emailem na redakce@dirtbiker.cz. Přihláška má nějaký náležitosti jako jméno stavitele, lokalita a tak, přesný požadavky zjistíte na Facebook stránce Animal Jungle Secrets.
Samozřejmě jsme nechtěli, aby druhý ročník soutěže byl pouze jako přes kopírák, a tak ve spolupráci s firmou AGang se chystá pár novinek. Hlavní je určitě kontest AGang Best Obstacle, vložená soutěž o nejlepší dřevěnou překážku. Cena se nebude automaticky udělovat tvůrci nejlepšího trailu, ale je právě určena nejlepší dřevostavbě, a to z důvodu, aby při závěrečném hodnocení nevzniklo dilema, že nej je třeba celohliněný trail v lese, ale za co proboha mu dáme tu cenu za dřevěnou překážku. Prostě a jednoduše, kdo postaví nejlepší překážku ze dřeva, na toho čeká odměna 10.000 Kč na dřevo, čímž je myšleno dřevo pro stavbu další překážky. Dále se díky AGangu rozrostlo pole test riderů, a tak se stavitelé mohou těšit na návštěvu takových veličin jako Damjan Siriški, eMTý, Spaceman a další lidi z AGang teamu. V plánu je totiž road trip po všech Jungle tratích, který bude spojený s natáčením videa, díky němuž všem soutěžícím zůstane na jejich práci a ježdění pěkná vzpomínka. Ve spolupráci s Dolekop.com bude vyhlášena ještě hlasovací soutěž na webu, kde pomocí svých hlasů budete moci udělit "čtenářskou cenu pro nejlepší trať." Výhra to bude opět velmi lukrativní a to sud piva a maso pro jarní otvíračku dané tratě v roce 2012, která bude Dolekopem a lokálama na místě zorganizována.
Na závěr se samozřejmě chystá večírek, kde by mělo proběhnout předání cen a promítání natočeného videa s AGang teamem. Po zkušenostech z minule, kdy se na párty nedostavilo tolik lidí, kolik bychom čekali, se termín večírku přesouvá na začátek listopadu 2011. A to už je skoro za dveřma! Proto pokud máte zájem, nejvyšší čas vyrazit makat do lesa. Uzávěrka přihlášek je 30. června, přičemž platí, že čím dříve se vaše trať dostane na náš seznam, tím větší je pravděpodobnost, že se k vám podíváme.