Kluci nám hned jak se vrátili dodali materiál, ale já(tomaass) jsem si bohužel poprvé od září udělal dovolenou a dirtbiker.cz nechal napospas klukům, který vám to prostě z neznámýho důvodu nevydali. Každopádně report od Kuby s megagalerkou od Lukáše, kterou jsem celou okomentoval je tu a příště na to dohlídnu. Děkujeme!

Monster energy Whitestyle je unikátní zimní slopestyle pořádaný už šestým rokem v rakouském Leogangu. Trať postavená ze sněhu a ledu vždy budí svými rozměry respekt a její design má na triku Grant „Chopper“ Fielder. Jezdecké obsazení je v podstatě celá evropská špička plus pár střelců ze zámoří. Letos americké barvy hájil Mike Montgomery.

Z Čech dostali do schránky pozvánku hned tři jezdci a to Tomáš Zejda, Kuba Vencl a Honza Netrval. Celá akce začala už ve čtvrtek shlídnutím tratě a prvním tréninkem. Trať letos velikostí opět nezklamala a nenechte se mýlit, je to spíš led než sníh a pády tak nejsou rozhodně do měkkého.

Závodní část byla na pořadě v pátek a to kvalifikací lehce před setměním, kterou do 10ti členného finále proklouzli Tom Zejda a Kuba Vencl. Honza Netrval si bohužel vybral trochu smůly, zajel skvělou jízdu, ale spadnul na posledním 14m dlouhém skoku. I tak třeba kopnul tailwhip z velkého dropu, který hned dostal familiérní přezdívku „Panelák“ a nebo 360 x-up z ze step downu.

Finále už se jelo za tmy a taky v pořádném mrazu, kdy ručička teploměru nevystoupala nad –10. Fajnl ukázal 4tisícům divákům jak skvělé jízdy tak i drsné pády, jako když třeba Bienvenido Alba šel k zemi při frontflipu na čtrnáctimetráku. Tom Zejda zajel supr technickou jízdu, jak je jeho zvykem jediný dal i kombinaci 360 z paneláku, když přidal xup a hodně překvapil na „menším“ posledním skoku s backflip xupem. Kuba Vencl vsadil na velký poslední skok, kde zavdal beko nohand a 360 z paneláku nebo 360 barspin ze stepdownu.

 Tomáš Zejda nakonec bral 7. flek a Kuba Vencl dokonce 4. místo. Lepší skóre už zajeli jen Antoin Bizet, Martin Soderstrom a Sam Reynolds, který to totálně zabil double backflipem na 14ti metráku.