Tomáš Carda spojil příjemné s užitečným a jako téma své diplomové práce si zvolil vytvoření aplikace pro iPhone s názvem BMX Buddy. Ta má sloužit ke sdílení spotů ve Vašem městě, ale také kdekoli jinde po celém světě!
Cílem je zmapovat všechna místa, na kterých se dá jezdit a usnadnit si tak navzájem jejich hledání.
S Čendou natočil i krátké promo, v němž jednoduše uvidíte, jak appka funguje.

Tuto aplikaci stáhnete ZDE!

theBMXbuddyScreen

O THE BMX BUDDY
„Za hlavní cíl jsem si kladl hlavně jednoduchost a rychlost používání aplikace. Vytvářel jsem si v hlavě pomyslné scénáře použitelnosti a vymýšlel jejich nejlepší řešení. Spoty většinou objevíte náhodou, když kolem procházíte či projíždíte, proto také není čas na žádné sáhodlouhé vyplňování názvů a podobně. S The BMX Buddy stačí pouze vyfotit spot a ostatní už je uděláno za vás. Spot je umístěn na Vaší aktuální polohu, jako jméno je přiřazena adresa a vy už akorát vyberete v rychlosti typ spotu a jeho dostupnost. Celkově přidání nového spotu zabere pouze několik sekund. A pokud přecijen chcete dát spotu jiný název, není problém. Spoty jsou v mapě znázorňovány pomocí ikon, takže už od prvního pohledu vidíte o jaký typ spotu se jedná. Chcete hledat pouze zídky ve vašem okolí? Pomocí filtrů můžete filtrovat pouze některé druhy spotů či zobrazit pouze Vámi přidané spoty. No a pokud k některému spotu chcete vyrazit, není nic lehčího než se k němu nechat navigovat. To je vše co aplikace The BMX Buddy umí. A v tom je právě její kouzlo. Nic víc, nic míň.
Jelikož se jedná o 1. verzi aplikace, je možné, že se v ní vyskytnou chybičky. Rozhodně se nejedná o poslední verzi a již nyní mám nápady, jak vylepšit design i funkcionalitu. Pokud se Vám aplikace líbí, stáhněte si jí přímo na Appstore a pokud naleznete jakýkoli problém, dejte mi o něm vědět na mail tomas@tbb-bike.cz.
POZNÁMKA: Aplikaci aktuálně podporují pouze zařízení se systémem iOS 9.1 a novějším. Na zpětné kompatibiltě pracuji. Díky za pochopení.“

BACKSTAGE

„Když jsem si před přibližně dvěma roky vybíral téma diplomové práce, bylo mi jasné, že si musím vybrat také téma, které mě bude bavit a motivovat práci dokončit. Nejsem zrovny typ člověka, který by se spokojil s prací do šuplíku, takový přístup mě nemotivuje a nejspíš bych práci ani neudělal. Tou dobou v Brně vznikla facebooková stránka s různými brněnskými spoty. Komunita přidávala, ale pro mě to mělo jeden velký háček a tím byl dosti nepohodlný proces přidávání nových spotů a jejich lokalizace. A najednou tu byl nápad na mobilní aplikaci, která by tohle všechno uměla. Takže téma práce je jasné, teď už jen jí zrealizovat. Postavil jsem si před sebe celkem zajímavou výzvu. Po pár bezvýznamných školních projektech o kterých se ani programování skoro nedá nazývat jsem se rozhodl svojí diplomku věnovat programování mobilní aplikace s nulovou znalostí programování pro mobilní zařízení ani jazyka ve kterým je kód psaný. Cíle jsou tu ale od toho, aby byly dosaženy a tak po přibližně roce učení se s jazykem Swift a vývojem aplikací pro iOS jsem dal dohromady funkční aplikaci. Bohužel před několika měsíci, mě jakýsi amík lehce předběhnul a vytvořil aplikaci Spotsesh. Troufnu si ale tvrdit, že The BMX Buddy je v několika ohledech lepší a to zejména díky své jednoduchosti, jelikož aplikace má pouze jediný účel – mapovat společně s komunitou BMX spoty.“