„Když bohové závodění předvedou svoje hromové barvy, hledejte písmenka „TLD“. Značí Troy Lee Designs®, první lakovnu pro malování závodních helem. Nechali jsme Troye vyřádit se na modelu Oakley Fuel CELL™ a vydat tak tuto perfektní limitovanou edici brýlí.“ – toto je úryvek z popisku pod brýlemi OAKLEY v edidi Troy Lee Designs.

Ondřej Novák, ikonka českého FR/DH si otevřel svůj kamenný a internetový obchod Ultim8Shop.cz sídlící v Praze na ulici Rybná (ob ulice vedle obchodního centra Paladium na náměstí Republiky), kde dováží a prodává brýle Oakley ve velkém měřítku. Ono v podstatě u nich je vše Oakley a k tomu ještě za pěkné ceny. Důvod proč ale píšu zrovna o tomto shopu je ten, že se jednou padlo slovo od slova a Ondřej nabídl k testu tyto brýle. A můžu to říct na plnou hubu, kdo by nechtěl testovat Oakley.

Všelijaké technické popisky si můžete přečíst na stránkách tohoto produktu, ale kdo ví, co to všechno znamená. Hned při rozbalení těchto brýlí jsem si všiml velice vkusného sametového obalu, taktéž v Oakley Troy Lee Design stylu. Výhodou tohoto pytlíku je to, že s sebou nemusíte nosit hadřík na čistění skel, protože pytlík je zevnitř tvořen z jemné látky.
  Po nasazení máte pocit jako v ráji, přesněji jako pohled přes "růžové brýle". Speciální IRIDIUM® vrstvy čoček zajišťují, že v různě měnících se světelných podmínkách máte stále stejný pohled a světelnost. Dost jsem toto využil při řízení auta, kdy jedete v tunelu, proti slunci, v lehkém stínu stromů, či domů. S optikou od asijských spoluobčanů bych jak trotl stále sundával a nandával brýle, abych vůbec viděl chodce, natož semafor.
  Další výhoda Oakley brýlí je jejich PLUTONITE® technologie čoček filtrující 100% UVA/UVB/UVC i škodlivé modré světlo. V praxi to znamená, že se vám tolik nekazí oči negativním zářením. Kdo aspoň trochu více fotí na zrcadlovku, tak určitě zná UV filtry, které krásně vykreslí barvy a zlepší obrysy, popřípadě kontrast scény. Tento stejný efekt mají i tyto brýle, takže svět vám příjde o moc hezčí, takový barevně dokonalý, veselý a to vše bez drog =)
  Poslední velká výhoda je malá tloušťka skel, brýle díky tomu nepřibližují celou scénu, což je problém mnoha brýlí od cizích výrobců.

Věc, co vás asi nejvíce zajímá, je cena – tyto brýle pořídíte za 3780 CZK. Někomu to příjde moc, někomu málo. Všem bych doporučil přijít do showroomu na Rybné 1 v Praze, kde si tyto brýle můžete zkusit a podívat se na další designy speciálních edic, jako například Stay Strong Stephan Murray, nebo LiveStrong edice Lance Armstronga.