O uplynulém víkendu, přesně 19.8.2012, jsme byli svědky finále prvního Slovenského BMX poháru vůbec a vy se teď můžete podívat, jak celá tahle sranda probíhala. Po dvou předchozích zastávkách, kdy nás hostila města Skalica a Ružomberok, jsme se posunuli na jih, do Levic.

Tentokrát se ale nejednalo o skatepark. Překážky byly nezvykle postaveny v prostorách městské tržnice v Levicích, které jsou co by kamenem dohodil od maďarských hranic. Otázkou jen zůstává, jestli to byla zrovna šťastná volba… No, posuďte sami. I tak si ale organizátoři zaslouží velký respekt, že se do toho pustili s takovou vervou, zamakali a připravili pro nás všechny celkově fajnovou tour.
Počasí nám dopřálo den neskutečnýho vedra s naprostým azurem nad hlavou. O doplnění pitného režimu se starala celá Monster crew, takže nám na žízeň nikdo neumřel. Kolem 12hodiny se uzavřela registrace a začala se jezdit kvalda juniorů, kde se nejvíc předved Kiko Kmeť. Vystřídali je streetaři. Tam mezi nejvýraznější jezdce patřil například Ludis Toth, Víťa Kácha, Tomáš Blaho nebo třeba Kuba Lochmann. Jako poslední se jel park s nejnižší účastí vůbec. Přes překližkový funbox skákali jen 3 rideři a to Jura Mižičko, Viktor Orosz a Banán. I tak padaly zajímavý triky. Od flair whipů, backflip condorů, přes backflip 360, backflip turndown, až po 360 lookback a mnoho dalších.
Potom už na řadu přišly výsledky a nejočekávanější byly ty celkové. Stručně a jasně – nejlepší parkový rider na Slovensku je Filip Baník, ve streetu vede Tomáš Blaho a nejnadanějším juniorem je Kiko Kmeť. Jako best trick byl vyhlášen doublepeg to over rail, který zajel Lukáš Vančo v Ružomberku. Večer následovala tradiční afterparty a ráno po probrání se z kómatu všechny čekala nepříjemná cesta domů.
Na závěr už jen klasicky velký díky všem co se na Slovenském BMX poháru 2012 jakkoliv podíleli a samozřejmě i hlavním sponzorům Monster Energy Drink, Avropa s.r.o., 26th Avenue Shop a Jägermeister. Všichni můžou být s letošním prvním ročníkem spokojeni, takže věříme, že se zase za rok u našich slovenských bratů opět sejdeme.