Jména Leo Gamboc a Jonas Drechsler už jste určitě viděli, teda určitě pokud jste zaregistrovali jejich projekt Worth It, který mapuje evropskou trailsovou a dirtovou scénu. Při návštěvě České republiky jsem kluky na týden ubytoval a poskytnul jim zázemí pro stříhání a základnu, kde si dát sprchu, vyprat si a přespat, i když jsem dva dny z týdne na bytě sám nebyl. Všechno proběhlo v pořádku, a tak mě napadlo, že by nebylo špatný využít toho, že je mám tak blízko a udělat s nimi rozhovor.

ENGLISH VERSION HERE

Ahoj, můžete se představit?
Ahoj, já jsem Leo Gamboc a tohle je Jonas Drechsler. Točíme projekt Worth It.

Můžete vyjádřit Worth It čtyřmi slovy?
Leo: Vášeň, bike, cestování, dokumentování
Jonas: Prospěšný, stresující, emotivní, rušný

Jak dlouho budete natáčet?
Právě vyšla desátá epizoda, což znamená, že točíme už deset týdnu a budeme ještě dalších deset. Možná dva navíc, takže asi do konce září.

Co na to říkali rodiče a přítelkyně?
Leo: Moji rodiče to vzali o dost líp, protože je mi 27 a přemýšlel jsem hodně dlouho o tom, udělat něco takového. Takže když přišel čas, všichni se s tím museli smířit. Ale přítelkyně prakticky přišla na začátku projektu a dost mi pomáhala s přípravami před odjezdem. A teď je to samozřejmě dost těžší, když jsme tak daleko od sebe takovou dobu, ale řekl bych, že to zvládáme oba velmi dobře.
Jonas: Řekl jsem máme: „Hej mami, jedu na pět měsíců točit po Evropě a natáčet MTB dokument.“
A máma na to: „Nemyslím si, měl bys jít studovat!“

Potkalo vás na cestě nějaké příjemné a naopak i nepříjemné překvapení?
Leo: Fakt super jsou lidi na scéně, kteří nám nabídnou sprchu, místo a kde přespat. Hodně důležité je taky, když máme do středy, kde stříhat edity. Co je špatné, tak asi rozdíly mezi mnou a Jonasem, protože jsme se před projektem neznali. Mně je 27 a jemu je 18 a máme rozdílné názory, jak věci vidíme a někdy se hádáme o kraviny.
Jonas: Úžasné je, jak nekomplikované zažít skvělé chvilky s lidmi, které jste neznali před pěti minutami. Plus místa na ježdění. Špatné je, že tolik BMX jezdců nemá rádo MTBčka, proč?!

Jaké zastávky vás ještě čekají?
Teď jsme v Polsku, takže vydáme dvě epizody odsud. Pak míříme do Berlína, kde dáme jednu další. Dále severozápad Německa taky na jednu. Poté nás čekají dva týdny v Holandsku a dva týdny v Anglii. A potom je to trochu otevřené, ale rozhodně zamíříme na jih. Zřejmě přes Belgii na jih Německa a to bude všechno. Přemýšlíme zakončit projekt ve Slovinsku a Chorvatsku, kde jsem začal jezdit a kde tento nápad vzniknul. To by bylo příhodné místo, kde to zakončit.

Jaké jsou očekávání od Worth It, co by měl přinést scéně?
1. Seznam lokací, na které si jezdci můžou naplánovat svůj další trip.
2. Doufám taky, že z toho vyplyne, že nejsme nejlepší jezdci na světě, ale že když něco moc chceš a jdeš si za tím, dokážeš cokoli. Já jsem našel sponzory, zajistil základ a udělal, co bylo potřeba. Zajistíš cokoli je potřeba a jdeš si pro to. A taky dvacet týdnů točení – doufám, že to bude v televizi a další lidé uvidí pravou motivaci a vášeň, kterou jezdci mají.

Takjo, díky, to bude všechno. Pokud chcete ještě něco říct, je to vaše.
Leo: Chci poděkovat tobě Vojto za interview, otázky, sdílení epizod a pomoc. A jo, budeme dalších deset týdnů udržovat scénu v dobré náladě vydáváním dalších dílů. A pokud víte, kde bychom mohli jezdit a točit a chcete se s námi potkat, neváhejte nás kontaktovat na e-mail: dirtjumpingtour@gmail.com!
Jonas: Přestaň mluvit a začni dělat! #worthit

Epizody najdete ZDE