V sobotu 18.června roku 2011 proběhl poprvé UnderBridge Jam v nově postaveném Bikeparku Pod Mostem nacházející se v Brně-řečkovicích. Já jsem se přijel podívat a přináším Vám rozsáhlou fotogalerii z celého průběhu akce + nějaké ty slova.

Na akci jsem dorazil okolo půl deváté ráno, což bylo sice dost brzo před zahájením celé akce, ale i tak to tam dost žilo jak v rámci publika, tak v doprovodném programu i jezdců. Od mé poslední návštěvy dostal park nové povrchy z kvalitní překližky s elegantními logy sponzorů akce i parku.

Mezi devátou a desátou hodinou, kdy je na místě už dost jezdců, diváků a začíná se roztáčet pívo, pořadatelé vyhlašují oficiální tréning. Aby se všichni jezdci nepomlátili, z prvu to bylo půl hodiny MTB, půl hodiny BMX, kde při velkém nárustu BMX jezdců se jejich tréning rozdělil ještě na skupinu BMX1 a BMX2. V parku je vidno známá jména jako Petr Podešva, Viliam Križan, David Fukal, Michal Baránek, Ondřej Krčmář a plno postav brněnské scény. Při pohledu na nášláplost tréningů, kde už padaly i větší komba bylo vidno, že závod bude stát za to. Tréning i závod se obešel bez větších pádů kromě pádu Igora Brumera, který si vysoutěžil výron kotníku (Stay Strong!!!).

Z doprovodného programu tu byl alko&food stánek TěsněVedle, kde se grilovalo, točilo již zmiňované pívo a nealko. Vedle byl stánek SatyrBike.cz MutantBikes, jeden z hlavních sponzorů akce, kde bylo na přehledné zdi vidět a bylo možno zakoupit veškerý sortiment od značek MutantBikes, Renthal a některé komponenty LeafCycles. Celé této prodejní výstavce dominoval BMX komplet MutantBikes. Po celou dobu akce hrála hudba z audiosoustavy HitRadia Magic Brno.

Po poledni začal samotný JAM. Jezdci v obou kategoriích byli rozděleni do skupin po 4-5ti jezdcích. Jak bývá jinde zvykem, že do finále postoupí všichni "dobří" a někdo kdo byl do počtu, tak zde tomu tak opravdu nebylo. V obou kategoriích bylo tolik našlápnutých jezdců. Na BMX dost překvapili Franta Maršálek a Honza Jurečka (bratr Dan Jurečka), kteří na svůj věk jezdí dost nadčasově a co týden příjdou s něčím novým. Na MTB překvapoval Patrik Bodanský při podání brakeless BackFlip TyreGrab a Vojta Spěvák s Condor to X-up.

Do finále postoupila taková ta špička, kde ani jeden jezdec nenudil svým stylem. Na BMX jednoznačně vládl Michal Baránek s jeho Flair Condorem v radiuse, Flair to 540 tailtap na FunBoxu, Bikeflip přes celý FunBox, 360 to footjamwhip a různými variacemi Condorů a DoubleWhipů. Na MTB to bylo na rozlišení trochu těžší. Marek Hořava zandával motocrossový styl v podání obrovských SuperMan Seatgrabů, Condorů, NoFoot CanCanů a dalších motocrossových prasáren. Viliam Križan zandával 360 basrpiny, 360 condory, footjam whipy. Tomáš Lysý tomu dominoval čistou jízdou všech možných tailwhipů, supermanů, atd. Pro tyto tři jezdce bylo specifické, že všichni jezdí na rámu Agang ExeStar 2011 s vidlicí RST SPACE JUMP 2011 a přitom má každý jiný styl jízdy. Do toho všeho se dostal David Fukal na svém červeném stroji MutantBikes, kde vysílal 360 whipy, 360barspiny, footjamwhipy všude, obrovské polety v radiusech a na FunBoxu. Svoje celkové místo si pojistil na druhý pokus odjetým TailWhipem přes spinu. Viliam Križan chtěl zabít více a tak se pokusil o 720, ke které mu chybělo opravdu jen málo, respektive podjelo mu zadní kolo do manuálu a přepadl. Nejvíc to ale zabil Tomáš Lysý, když jako úplně poslední věc na druhý pokus odjel FLAIR z radiusu do bangu na MTB!!!

Akce už se chýlila ke konci, porota spočítala body a z tovo vyšlo následující pořadí.

Kategorie BMX:
1. Michal Baránek – MutantBikes, SatyrBike.cz
2. Petr Podešva
3. Marián Klimeš – Nugget.cz

Kategorie MTB:
1. Tomáš Lysý – Represent.eu, Agang.eu
2. Viliam Križan – Agang.eu, Vans, ExamenTattoo
3. David Fukal – MutantBikes, SatyrBike.cz

 

Po akci následovala AfterParty v klubu Melodka, ale o tom by se mělo psát na nějakých obscéních webech. Celkově byla akce hodně povedená. Pořadatelé měli vše perfektně připravené, přijelo dost jezdců, v okolí bylo hodně diváků. I když byl park pod mostem, tak začalo pršet až po skončení závodu, takže chodilo plno diváků okolo. Takto připravených akcí by mělo jen přibývat. Tak zase za rok!

 

Sponzoři akce:

SatyrBike.cz, MutantBikes, HitRadioMagicBrno, LeafCycles.cz, Renthal, TesneVedle.cz, Nugget.cz, DirtBiker.cz a Tbb-Bike.cz