Z vesmíru se naposled vrátil raketoplán a na počest této významné události vydal Dirtbiker nové číslo časopisu označené 69. Hned na obálce točí Ondra Šléz barspin na oběžné dráze kolem betonové zeměkoule a hvězdný úlet pokračuje zkrz celé vydání.

Velký rozhovor čísla patří právě Ondrovi Šlézovi, který povypráví mimo jiné o profesionálním životě freestyle bmxaře, o cestování po světě a své zálibě v tetování. Na výlet po bikeparcích v Jižních Čechách vyrazila partička Kubajsz, Klauzík a spol., vrátili se s úsměvem od ucha k uchu a na papír přidali pár rad pro své následovatele.
Velký plány vyžadujou taky velkou odvahu, kterou určitě má Marek Lukáš, který si na okraji Prahy postavil decentní skočku s názvem Projekt 15. Číslo v názvu není věk jeho přítelkyně, ale vzdálenost, která se na skočce lítá. Velkou legraci si redakce užila s Bradem Simmsem, top street profíkem z Ameriky, známým například i díky svýmu nehoráznýmu bunnyhopu. Obří očekávání se během jeho třídenní návštěvy v Praze otočilo o sto osmdesát stupňů, nářez tak bude snad někdy příště.
Frajer největší je Michal Kosík, týpek co si při skákání na kole poranil páteř a ochrnul na dolní půlku těla. Z nepříjemný situace se nepoložil, jde do života pořád naplno a po dlouhých letech vývoje přichází na trh s originální českou sjezdařskou čtyřkolkou BPV. V časáku nechybí ani druhé kolo soutěže Animal Jungle Secrtets, redakční ochutnávači hlíny tentokráte zamlaskali na Jamky trailu nedaleko městečka Plasy a na Frandlíně u Jindřichova Hradce.
K tomuhle všemu se samozřejmě připojuje spousta bikechecků, bmx a mtb profily, plakáty, testy kol a na závěr nechybí Dobrá rada! Dirtbiker 69 je k dostání v lepších trafikách, v nejlepších bikeshopech a také elektronicky na adrese http://dirtbiker.cz/Aktualni-cislo/