Převratné helmy představí od 31. 8. do 3. 9. 2011 švédský POC na veletrhu Eurobike ve Friedrichshafenu. Jejich unikátnost je ve schnopnosti tlumit šikmé nárazy, které bikerům způsobují ta nejvážnější zranění hlavy. S revoluční technologií MIPS a dalšími novinkami včetně elastického vysoce tlumícího chrániče páteře vás přímo na veletrhu seznámí i čeští zástupci značky – firma Levelsport.

Švédská značka POC je specialista na bezpečnost, jejich filozofií je udělat vše pro ochranu života a snížit následky nehod zlepšováním bezpečnostního vybavení. Proto se na vývoji jejich produktů podílí tým předních světových specialistů v oboru sportovní medicíny, odborníků na zranění mozku a míchy, ale také techniků přes konstrukce a materiály nebo profesionální sportovci. Výsledkem je řada lehkého, vysoce funkčního vybavení, které díky dokonalejšímu tlumení nárazů a zvýšené odolnosti proti proražení poskytuje maximální ochranu proti zranění.
Cílem POCu je být v o krok napřed. „Málokdo spadne z kola na hlavu kolmo. Většina vážných zranění hlavy je způsobena šikmým nárazem, při kterém se mozek dostane do rotace. S tím se však současné přilby nejsou schopné vypořádat,“ vysvětluje Petr Veselý, zástupce Levelsportu, a dodává: „Proto POC používá technologii MIPS neboli „helmu v helmě“. V případě šikmého nárazu dojde k pootočení vnitřní helmy, pohlcení sil působících ze všech směrů a jejich rozložení do celého jádra přilby. Výsledná energie působící na mozek je tedy zredukovaná na minimum“.
Kolikrát za rok spadnete na hlavu? Pro většinu výletníků na xcéčkách možná nesmyslná otázka. Ovšem downhill bikerů nebo freestyle bmxařů se asi netřeba ptát. A kupujete si po každém nárazu novou helmu, protože platí, že ťuklá helma už správně nefunguje? Z finančních důvodů to nejspíš neděláte. Tato skutečnost představovala další výzvu pro tým POC. Převratnou novinkou je použití EPP jádra, které po nárazu nepodléhá trvalé deformaci a tím pádem vydrží i opakované nárazy!
Vedle již zmíněných přileb představí POC i řadu chráničů páteře. Novinkou na tomto poli je nová generace materiálu VPD – VPD 2.0. Spousta lidí má utkvělou představu, že chrániče páteře omezují v pohybu a znamenají zátěž navíc. V čem je materiál VPD výjimečný? Petr Veselý říká: „VPD je až do chvíle nárazu měkký a elastický. Každému se přizpůsobí tak, aby perfektně seděl. V momentě nárazu ztuhne a projeví se u něj jeho extrémní schopnost pohlcovat energii. Navíc tento extra lehký chránič funguje progresivně, což znamená, že se sám přizpůsobí síle nárazu.“
Přijeďte si vyzkoušet kompletní kolekci POC WHEEL 2012 na mezinárodní veletrh Eurobike ve Friedrichshafenu, stánek POC B2-504, od 31. srpna do 3. září 2011. Pokud se sem nedostanete, mrkněte pro víc informací na www.poc-sport.cz