Na vrátka nám klepe zima a já místo užívání posledního slunného dne vyrážím do Brna na sportlife, kde se už po dvanácté ve spolupráci Meatfly pořádají BMX a MTB závody s doplňkem o exhibici Freestyle motocross.

Do Brna jsem dorazil okolo druhé a než jsem se dostal do haly „D“ kde se celá akce odehrávala, bylo vše v plném proudu. Vešel jsem do haly přesně, když Petr Kuchař se svou čtyřistapadesátkou točil backflip kterým ukončil exhibici freestyle motocrossu po kterém hned navazovalo finále BMX.

Závodů se zúčastnilo na dva tisíce diváku, kteří se přišly podívat na českou špičku a ne že by se nebylo  na co koukat, krásnou jízdu měl Pavel Caha který nám předved krásný dirtový triky jako nothink, can can one hand nezahálel ani Michal Beran se svýma mega vysokýma table 360, flipwhip. Pejda se svou vysokou nose 360 a  frontflipem, který se mu v druhé finálové jízdě nevyvedl a ošklivě upadl a byl odvezen do Brněnské nemocnice. Zbylé finálové jízdy se zrušily, ačkoli po krkolomném pádu už nikdo nemněl chuť jezdit. O vítězi rozhodla první finálová jízda a na bednu se postavil Ondra Šléz, který si vybojoval třetí místo. Na druhém skončil Zdenda Pešek, který si nemohl přijít pro cenu,  byla nakonec předána do rukou Kamila Feifera. A na prvním místě jak už všem bylo jasné Michal Beran.