Citujeme Zdeňka Póla: „ČSC vytáhl do otevřeného boje s konkurenčními pořadateli a organizacemi, k čemuž použil tu nejpodlejší možnou cestu, vydírání závodníků.“ O tom co se stalo se dozvíte v článku.

ČSC vydalo novej řád na rok 2012  no a je v něm pravidlo, nad kterým by každej slušnej člen Strany před třicetilety mávnul rukou, ale tady se komunista na svazu asi lehce seknul:

Držitel licence ČSC se nesmí zúčastnit žádného závodu, který není zapsán do kalendáře ČSC, kontinentálního nebo světového kalendáře nebo který není uznaný některou národní cyklistikou federací, kontinentální federací nebo UCI.
ČSC může udělit zvláštní výjimky z tohoto ustanovení pro některé závody nebo soutěže, pořádané na území České republiky.

Je to prý staré pravidlo UCI, na který nikdo nebral ohled, sami to moc nechápeme. Pokud teda jezdíš například sjezd, tak se můžeš rozhodnout, jestli dát peníze za licenci, pak dát peníze za jedny z nejhůř organizovanejch závodů na tratích nevhodnejch pro závodění, ještě zaplatit peníze pokud přijdeš pozdě na registraci, další peníze zaplatit, když nemáš záslepky v řidítkách na startu, no a ještě víme jak to na sjezdovejch závodech vypadá, takže se strachuj, aby jsi nešel načůrat a nedostal 50 litrů pokutu v cíli navrch.

Pokud chceš pořádat závody a chceš aby Ti tam přijeli ty s licencí, tak musíš dát zase peníze, aby Ti dali vyjímku a přidali, Tě do kalendáře, ale to už jsi stejně nestihl, protože uzavírka byla v srpnu. Ale jsme v Čechách a už nám je jasný o co jde, takže když dáš víc peněz, určitě se to dá nějak poladit. Jo a za blbý kecy, jako jsou tyhle, můžeš dostat důtku a přijde Ti domů poštou v obálce, placená za peníze, co jsi už nasypal.

A NEBO

Se na to vykašleš, prostě Tě jenom baví jezdit na kole, s kamarádama se změříš na 3DH Cupech WBC sériích a ostatních dobrejch závodech a za kvalitníma závodama a tratěma vyrazíš na kategorii OPEN do Rakouska nebo Německa. 

Myslím, že už toho bylo dost, nejdřív se na pěkný tratě přidali asfaltový XC vložky, pak jsme začali jezdit na bikeparkovejch singletrailech a teď nám dají pravidlo, který začíná slovy: " Držitel licence ČSC se nesmí zúčastnit žádného závodu.." ? Podpora jezdců je nulová, fakt si myslíte, že Adam Vágner nebyl na mistrovství světa kvůli odřenýmu kolenu? Kam mizej peníze nikdo neví a když s tím chce někdo (Zdeněk Pól) něco udělat, jde z kola ven.

Napište svůj názor!