Akce s celým názvem Mex925 hcore contest 4 nám představí samotný pořadatel Tomas Kondelka. Celý podnik se jako každý rok odehrál v bikeparku Zubří v areálu Březovec, který byl kompletně zrekonstruovan díky uspěšnému projektu o2think big.

 Mex925 hcore contest 4 není typicky jednostrannou událostí, na jednom míste mají diváci možnost shlédnout závody v dirtjumpu mtb a bmx, půl hodinovou exhibici pitbike v bikeparku, kde kluci využívají všechny překážky, street dance a večerní rockove koncerty takže záběr je dle mého poměrně široký..

 
Můžeš nám říct jakým způsobem závody probíhaly? A kolik jezdců se na akci přihlásilo ?
 
Závody probíhaly dle klasického scénáře, kvalifikace a finále hned po sobě, abychom jezdce ušetřili dlouhých prostojů v parném dni a minimalizovali tak riziko úrazu. Do samotneho závodu se přihlásilo něco přes třicet jezdců, takže bylo z čeho vybírat. Hlavním porotcem nebyl nikdo jiný než česká hvězda FMB tour, momentálně zraněný Tom Zejda, takže povolanějšího porotce si snad nedokážu představit..
 
 
Takže závod normální průběh, ale viděla jsem že se na závodu oběvila i díkvka Barbora Ilievová nebo více ? Docela novinka ne ?
 
Bohužel nepřihlásila, tak si aspoň Barča střihla neoficiální tréning na resi.
 
Jenom trening nevadí.  Ale zpět k závodu jak dopadl ? Když hodnotit Tom "Leader" Zejda ?
 
V bmx kategorii diktoval jednoznačně nejvíce Jan "Junior" Pečeňa, který byl svými jízdami včetně 360 z dropu o třídu výš než všichni ostatní. Na druhém místě ho následoval jeho parťák Mates Sedlák a na třetím Ondra "Keči" Kubíček. Mtb měly svého vítěze taky jasného a byl to místní Ondra "Krtkov" Krčmář, kterého sem vloni přemluvil, ať se vykašle na skateparky a začne trénovat v Zubří na dirtech a ten progress je neuvěřitelný. O Ondrovi ještě hodně uslyšíme, na druhém místě se umístil nesmrtelný Martin Sitáš z Námestova a trojku bral stylař Honza Volf aka "velký taťka".
 
Závod jak je vidět, tak se povedl. A co další program pitbiky, street dance a koncerty ? Pro jezdce asi odpočinek co diváci líbilo se jim ?
 
Pauzy vyplňovaly svými tanečními kreacemi místní holky z taneční sestavy "Check it out" a kluci je checkovali skutečně aktivně. Úžasnou show obstarali neskuteční zabijáci na pitbicich Martin Mareš, Dave Bian a Luďek "Jankáč" Jankovský, kluci si na pitech dávali celý park, všechny dirty, step up, step down dokonce i dropy! Exhibici zakončil Dave Bian svým ortodoxním flip nohaderem na ryze dirtovem skoku. Velký respekt! Pro spestření následoval klasicky sranda závod v pumptracku na deset kol, o pakly piv pro první tři  na zúčasňené. Nejrychlejši byl Pavel Havran, následovaný Martinem Prokterem Fialou a Ženou. No a na závěr jako vždy večerní koncerty.  To vse zdarma díky naším partnerum mex925.cz nadace 02 a valmezbike.
 
Bude se na příště něco vylepšovat, nebo je to nejlepší tak jak to je ?
 
To rozhodně, vylepšovat je vždy co, příští ročník bychom chtěli opět nabídnout něco víc. Záleží jak dopadnou schůzky a jednáni s partnery protože v dnešní době uspořádat podobnou věc není moc jednoduchá záležitost, ale jsem optimista.