Kuba Vencl, Tomáš Lídr Zejda a Honza Netro Netrval vyrazili o víkendu do Švýcarska do města Martigny na závod Slide’n’Dirt. Docela to tu místňákům ukázali, takže si teď můžete přečíst report od Kuby Vencla a kouknout na pár fotek, co se to ve Švýcarsku událo.

Do švýcarského Martigny jsme vyrazili Já (Kuba Vencl) s Tomášem Zejdou, Honzou Netrvalem a šéfikem MH Racing Martinem Hudcem, který nám byl i řidičem, za což mu patří dík. Celá akce nesla název Slide´n Sound a šlo o festival sportů a konzertů. Přes den byla zábava v podobě skoků do airbagu, chození po laně a spoust dalších stánků a večer koncerty.

Náš závod se jmenoval Slide’n’Dirt a začal v pátek předkvaldou, do které musel naskočit Netro, ale nenechal nic náhodě a vyhrál. (já a Lídr jsme byli pozvaní)

V sobotu byla kvalda kde k 10ti z předkvaldy jelo 5 pozvaných jezdců. Trať nebyla nijak veliká, ale celkem zábavná: malý step down, skok, kde bohužel trochu strašil 7m vysoký strop, následoval 2,2m rádius a nakonec asi nejzábavnější: rádius do dopadu dirtu. Ve finále se jelo vcelku z ostra. Česká vlajka se držela, ale nakonec nás předstihl jen Teo Gustavson.

Tomáš točil 360x z dropu, Whip to xup, tailwhipy a dolítnul na 2. místo. Kuba zase 360 table na stepdownu, backflip barspin, 540 atd. a nakonec 3. flek. Na 4. dosáhl Patrik Leitner z Rakouska. Netro nakonec bral 5. příčku když mu 2 jízdy nevyšly, ale stejně pokus o 360x z dropu a opposite 360doublewhip byl jedním z highlightů. To byl letošní poslední závod, vcelku podařená uzávěrka sezóny.