O tom, že se v Karviné možná dočkají haly se už nějaký ten pátek mluví, konkrétně to bude od roku 2005. Od té doby proteklo mnoho rumu krky místních borců a zatím co v tomto roce byl nucen Wheel klub ukončit pronájem skateparku v Karviné, do kterého dali místní mnoho energie a síly, se konečně letos ukázalo světlo na konci tunelu. Vcelku dost zchátralá hala se podařila městem Karviná odkoupit ze soukromých rukou a během následujících několika týdnu by místní Wheel klub mohl dostat tento objekt pod patronaci (aspoň se tam na zimu svézt).

DCIM104GOPRO

DCIM104GOPRO

„S halami máme zkušenosti, v minulosti jsme jich několik měli. Přesněji řečeno 3 haly v průběhu 3 let, každá jiná s jinou variací překážek. V každé hale však bylo všechno, co je potřeba k tréninku: Molitanová jáma, resi box, trampolína… avšak neůměrně vzrůstající nájem zhatil tento sen.“ říká David Chrapek (přežívší hlava Wheel).

Nová hala jejíž vlastníkem je nově město Karviná již naskytuje možnost vytvořit místo, kde na podstatně delší dobu bude možno vychovat novou generaci jezdců. V první fázi si členové klubu svépomoci umístí park na větší palety, pak streetový park pro hrotiče a sekce gymnastická s molitanem a pásovinou doplní areál o prvky nezbytné pro bezpečný trénink.

SONY DSC

SONY DSC

Rozměr haly 40m*18m a výšce 5,5-6,5m bude jako první hostit dětský pumtrack, který díky Nadaci OKD dostal tvar srdce a momentálně už jenom čeká ve vedlejší „garáži“ na to, aby se mohl přemístit do haly a kompletně dokončit. Velká molitanová jáma s děleným dnem formou trampolíny, která bude neustále načechrávat spodní část molitanu zamezí udusání pěnových kousků a bude určitě zajímat nové začínající jezdce. „Rope jump“ fajn vecička jež dík zavěšení na lanu umožní bezpečně natrénovat tríčky, trajektorie lana by měla přesně kopírovat překážku tzn. rozjezd a zřejmě funbox. Tím jezdec, který si není 100% jistý svou první jízdou, jistotu může získat. A zavěšení do horolezeckého sedáku s otáčecí karabinou dodá pocit, že do toho může jít naplno… Základní lajna v hale by měla tvořit 5-ti metrový rádius tzv. „devadesátka“ funbox z bývalého skateparku, který se podařilo zachránit a nekonečné kombinace rádiusu jistě znáte z Petrovic u Karviné. Pokud se podaří s vedením obce Petrovice u Karviné dohodnout umístění překážek do haly, byla by jejich životnost několikrát vyšší a pod dohledem, jako revanž by měli lidé z Petrovic vstup zdarma. Další překážka, která by neměla chybět je resi funbox, který by měl být vytvořen do step-upu.

Celkově bude hala rozdělena na několik sekcí:
Velká lajna poletová, streetová část, dětská část s pumtrackem, odpočinková část společně s uvažovanou horolezeckou stěnou a část s trampolínou a prostorem s měkkým doskočištěm.

Tak co těšíte se?