Díky spolupráci s Author AG Lab jsem měl možnost otestovat velmi univerzální stroj Patriot Trail 2017. Tuhle mašinku najdete na stránkách Author.cz v sekci Horská-Celoodpružená MTB 27,5 za krásný 39 990 Kč.

Za tuhle cenu pořídíte kolo, se kterým se rozhodně neztratíte na trailech, jak sám název vypovídá, protože při šlapání pruží opravdu minimálně a dalo by se říct, že díky kvalitním nábojům jede skoro samo. Zamykání sice má, ale já osobně jsem neměl důvod jej použít. Jen na zkoušku při cestě do lesa ve městě a to mi spíš vadilo, protože jsem se chtěl už trošku zahřát nějakým tím bunnyhopem a manuálem, abych si zvykl. Už tady mi přišlo kolo velmi příjemně hravé a na obvyklé pohyby jsem nemusel vynaložit nějak moc energie navíc, což bylo milé zjištění. Řazení SHIMANO skákalo doslova, jak jsem pískal 🙂

Cesta na spot tedy utekla jak nic a já jsem se pustil do lehčích trailů s ostřejšími klopenkami a semtam nějakým tím kořenem či šutrem. V tom se dalo vyloženě libovat. Kolo působilo velmi hravě, ale zároveň stabilně, když bylo potřeba. Tlumiče mají zdvih v zadu i vepředu 120mm a tohle jim nedělal žádný velký problém. Přešel jsem tedy do endurovější trati. Zprvu jsme se seznamovali, ale po krátkém seznámení šlo vidět, že Patriot dokáže rozvíjet potenciál jezdce i na náročnějších tratích a rozhodně vám nebude klást zábrany v překonávání sama sebe a pouštění se do ostřejších věcí. Dodával jistotu a pocit, že se na něj můžete spolehnout. Mít jej možnost testovat dýl, určitě by mi pomohl se hodně zlepšit.

Testovat Patriot Trail AM 2017 byl velmi příjemný zážitek. Tomhle stroji jsem svěřil maximální důvěru a vůbec mě nezklamal ani na jednom z terénů – v podstatě od streetu (když to přeženu), až po enduro. Rozhodně jej doporučuju vyzkoušet!