Je skvělé když se nám do redakce dostane zpráva o tvoření něčeho pro komunitu. O to radši jsme když se to týká bike omladiny, srdcaři z Třebíče uspořádali ve svém bikeparku tréningový tábor a poslali nám k tomu pár vět;

Ve dnech od 2. do 7. srpna proběhl na třebíčském bikeparku za plaveckým areálem laguna cyklistický tábor BIKE CAMP pro vyznavače disciplíny dirt jump a freestyle určený jak pro horská, tak i pro bmx kola.
Jednalo se o 4. ročník, kdy první tři ročníky se odehrávaly na Fajtově kopci ve velkém meziříčí, ale tentokrát se rozhodli organizátoři udělat změnu a tábor uskutečnit v třebíči na bikeparku, který je vyhlášenou lokalitou nejen v české republice.
Účastníci campu přijeli z Rakovníka, Frenštátu, Velké Bíteše a blízkého okolí, aby se zde naučili jezdit na skocích, na kterých se dájí jezdit i světové závody jako například trénink a úspěchy třebíčského ridera Tomáše Zejdy, který v těchto dnech dobývá kolbiště v kanadském Whistleru na světovém závodě FMB world tour diamant race.
K dispozici měli jezdci velké množství skoků o různých velikostech s různou obtížností, na kterých si zdokonalovali svoje umění ekvilibristiky a díky překážce resi, kde je měkký dopad, si mohli vyzkoušet triky, které se přáli již dlouho naučit.
Třebeach Crew si pro campery dokazala vždy připravit několik příjemných překvapení a jedním z nich bylo i po několik dní ježdění s Tomášem Zejdou a jízda s ním vám opravu dodá, protože nejen, že dokáže vždy pěkně poradit, ale i přichystal pro jezdce několik dárků od svých sponzorů.
Samozřejmostí takového soustředění jsou i soutěže v různých discpilínách. Mezi základy ježdění patří i tzv. bunnyhop. Klání o největší přeskok se ukutečnil v blízkém skateparku a za své výkony, byly campeři patřičně odměněni.
Aby celý camp nebyl jen o ježdění, byl na programu i den volna, který jsme strávili v areálu vodního parku Laguna kohoutími zápasy a procházkou do Libušina údolí, kde jsme načerpali novou energii, kterou mohli dobíjet ještě během spánku v hotelu Atom třebíč, kde byli riders po celou dobu campu ubytovaní a stravováni.
Čas soustředění uběhl jako voda na splavu a všichni jsme se odebrali ke svým domomům s pocitem naplnění, který v nás zanechává ježdění. Jako výborná zpětná vazba pro třebíčské bikery patří slova zůčastněných, že příští rok opět na stejném místě, potkáme se.
Děkujeme všem zúčastněným a místním bikerům, že nám dokázali vytvořit týden plný ježdění a pohody. Bylo to super.
Třebeach crew vás zve 20. září na 9. ročník závodu Cyklopeklo na bikeparku a after party v klubu „B“.

Text: Petr Palík
Foto: Zdeněk Vít