NITRO CIRCUS LIVE

31.1. 2016 od 18:00 hodin PRAHA – O2 ARENA

VSTUPENKY V SÍTI TICKETPORTAL www.TICKETPORTAL.cz

Nenechte si ujít Ryana Williamse v rámci pražského představení Nitro Circus Live, které se uskuteční v neděli 31. ledna 2016 v pražské O2 areně.


Vstupenky jsou již v prodeji. Více informací zde: bit.ly/1FAfXyf

Nitro Circus znovu přepisuje dějiny akčních sportů:  Ryan Williams se stal prvním člověkem, který úspěšně absolvoval  trojité salto vpřed na BMX kole.

Stalo se tak v místě zvaném „Pastranaland“, což je komplex v Marylandu, jehož vlastníkem je Travis Pastrana.

Video:

Jedná se o jeden z nejtěžších triků, o které se kdy někdo pokusil, a soutěží  se čtverým saltem vzad, kterým se nedávno blýskl  jeho kolega Jed Mildon.

Dva Australané – Ryan „R Willy“ Williams a Andrew „Mini“ Ahumada, kteří soutěžili o to, kdo jako první trojité salto vzad absolvuje, letěli do Spojených států, aby se v rámci soutěže bez jakýchkoliv tabu pokusili posunout hranice sportu. Byla to epická bitva, během které oba jezdci ustáli smrtelně vyhlížející pády, ze které nakonec jako vítěz vyšel Ryan Williams.

„Přistát po zvládnutém trojitém saltu vpřed a splnit si tak svůj sen byl neuvěřitelný pocit“, řekl Williams.

„Bylo to skvělé jít na trojité salto s mým kámošem Minim. Přestože jsme se oba snažili udělat trik jako první, navzájem jsme se podporovali.“

S cílem získat rychlost a výšku potřebnou pro jeho nebývalá tři salta, Williams se rozjížděl z rampy skoro o 2 metry vyšší než rampa Giganta (téměř vertikální na vrcholu), a která ho poslala do nebe až 150 metrů nad zem. Salta vpřed jsou v podstatě mnohem obtížnější než salta vzad, protože sportovec letí naslepo. Jakmile se rozjede z rampy, je zcela odhodlán a musí se spoléhat pouze na pocit kdy co přesně udělat a jak dopadnout. Jednotlivé rotace jsou dost těžké a jen hrstka sportovců po celém světě dokáže zvládnout dvojité salto vpřed.

Williams

Vše jen poukazuje na fakt, že za posledních šest měsíců je to již třetí světové prvenství, ke kterému došlo na Pastranalandu. Dne 28. dubna 2015 Josh Sheehan úspěšně absolvoval svoje první trojité salto vzad na motorce, což je tak nebezpečný trik, že vyzývá ke srovnání s legendárním Evelem Knievelem. O několik dní později, 2. května 2015, Novozélanďan Jed „Warrior“ Mildon zvládl neuvěřitelné čtverné salto vzad na BMX kole, což je poprvé, kdy byly dokončeny čtyři rotace na něčem co má kola.

Ryan Williams a Andrew Ahumada přijíždějí do Evropy v roce 2016 s Nitro Circus Live. Nejlepší sportovci ve freestyle motocrossu (FMX), BMX a další se sjednotí do velkolepé produkce. Za účasti sedmnáctinásobného medailisty z X Games, Travise Pastrany hvězdná sestava Nitro Circus předvede neuvěřitelné a bláznivé výkony na Nitro Gigant-A- rampě, která bude opět větší než v minulosti, fanoušci se mohou těšit na neuvěřitelné nové triky, rekordní výkony, šílené kousky a nejbláznivější výzvy. Pastrana povede tým elitních sportovců včele s hvězdnou sestavou FMX, zahrnující i Joshe Sheehana – prvního jezdce na světě, který skáče trojitý backflip. Představí se zlatí medailisté z australských X Games, Blake „Bilko“ Williams a Cam Sinclair a nebude chybět ani americká superstar Adam Jones.

Program BMX přinese nevídané, tyto šílené jezdce povede James Foster, jediná osoba v současné době, která provádí na BMX trojitý backfl ip. Na seznamu účastníků je i „The Warrior“ Jed Mildon.
A k tomu všemu bude tentokrát Nitro opravdu retro, choreografi e i výkony jezdců budou stylizovány do stylu tříkroužkového cirkusu z roku 1920 představující slony, medvědy, klauny, trapézové umělce, chrliče ohňů, krotitele lvů a mnohem více. To vše za doprovodu soundracku, který vznikal v průběhu posledních pěti let a který Vás přenese do minulosti a navodí nejenom atmosféru strachu a samoty. S ohromujícím novým světelným parkem a pyrotechnickými efekty, nový program poskytuje ideální zázemí pro nejvíce velkolepou show v historii Nitro.

Pro fanoušky hledající ultimátní zážitek, je v rámci Nitro Circus Clubu připravena nabídka, která za cenu 2400 Kč obsahuje vstupenky na nejlepší místa v hale, stejně jako šanci se osobně setkat s Travisem Pastranou a zeptat se hvězd Nitro Circus na cokoliv. Členové Nitro Clubu také obdrží suvenýr a elektronicky podepsaný A2 Nitro plakát, a budou mít šanci vyhrát Nitro tlumok.

Nitro Circus novinky, aktualizace tour, exkluzivní obsah ze zákulisí a další, naleznete na http://www.nitrocircus.com.
Sledujte Nitro Circus na Twitteru:@nitrocircus a Facebooku: www.facebook.com/NitroCircus.

O Nitro Circus
Nitro Circus pokračuje v upevňování své pozice jako přední značky v oblasti akčních sportů a zábavy pro mladé na planetě. Od skromných začátků, kdy Jeremy Rawle, Gregg Godfrey a sportovní superstar Travis Pastrana produkovali DVD z garáže v Utahu v roce 2003 až k megaúspěšné TV sérii, která byla vysílána ve více jak 60 zemích po celém světě, Nitro Circus explodoval na globální popularitě a zanechal dojem v mladých lidech po celé planetě. Nitro Circus: The Movie, ve kterém se představili účinkující ze seriálu
MTV, byl promítán v roce 2012 v kinech po celém světě.
Michael Porra, generální ředitel a odborník na akční sportovní odvětví v roce 2010 transformoval TV show do živé akční podívané a vytvořil tak globální fenomén Nitro Cirkus Live. Od prvního uvedení v Austrálii před pěti lety, toto představení cestovalo po celém světě s rekordními návštěvami a rostoucí fanouškovskou komunitou. Nitro Circus se nyní představí na pěti kontinentech, kde by show mělo navštívit téměř dva miliony fanoušků v rámci vyprodaných show v Evropě, Spojených státech, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu, v Číně, Japonsku, na Středním východě a v Jižní Africe.
www.livenation.cz