Na třetí ročník Off The Wall Jamu, kterej podpořily firmy Vans a TopRide.eu, dorazilo přes třicet jezdců. Většinu tvořili mladí kluci, kteří ukázali, že scéna dostává nový náboj. Tyhle mladé pušky hlavně dávají to, co dříve jezdili až profíci, takže dokáží neuvěřitelně překvapit a vyhecovat diváky ke skvělé atmosféře. Například Kryštof Odehnal nebo Kryštof Hejna. Mezi jezdci ale byli také například až z Polska Pawel Piotrowski, WDGF Crew v čele s Jakubem Jůzou a Luďkem Sedlářem, Dan Mlejnek a Michal Baránek. V parku se ale proletěl Author AG Lab rider Ondra Šléz, a to doslova, když vyzval největší transfer v parku jen tak bez chráničů! Celý jam korigoval Zdenda Pešek, který taky předvedl, jak má park najetý a lítal v něm jak drak i přesto, že celý den popíjel pivko. To bylo mimochodem fakt dobrý!

Speakerování se ujal Kamil Feifer, který trousil jeden vtípek za druhým, takže panovala celkově velmi uvolněná, příjemná a pohodová atmosféra. Lepší jsem asi nikde zatím nezažil.
K tomu ale připěl i styl, jakým se celý jam jel. Byl totiž rozdělen do několika disciplín a jet mohl prostě kdokoli, komu se zrovna chtělo.
První byl nejvyšší polet v rádiusu. Tam po vyřazování, stylem metr a vejš a dva a vejš, svedl souboj Ondra Havlíček a.k.a. Wondras a Michal Baránek. Všem bylo jasný, že to urve Wondras, už když se objevil v parku. Střelil tabletop asi ve třech metrech nad kopingem a bylo dobojováno.
Dále se jelo o nejlepší jízdu. Tam měli jezdci kolik času chtěli, zkrátka dokud mohli, tak sázeli a pak ještě klidně last trick. Zde se hodnotili první tři místa a obsadili je vzestupně Dan Mlejnek, Ondra Havlíček a Michal Baránek na prvním místě.

Dan má park solidně najetej. Lítal transfery a vysílal i techniku. Hlavní komba na subboxu a spině mu ale bohužel nevyšly. Wondras jel krásnou jízdu s vysokejma airama a 360kama do fakie i z fakie s no handerem. Celkově měl jízdu fakt moc ladnou, ale na Banána to nestačilo. Ten tam vysypal, co se dalo. Flairy s no handerem, beko s trnem, transfer whip a taky kopingovej 540 footjam.
Pak si kluci dali soutěž o to, kdo nejdýl vydrží stát v davu na kole a.k.a. footdown. Nesmělo se žduchat ani kopat, takže šlo o balancování a pak nějaké šťouchání max kolem do kola. Tam si rozdělili ceny nakonec dva jezdci, protože klukům se hra moc líbila a vyžádali si druhé kolo. Výherci byli Ondra Odvárka a Dan Mlejnek.
Následoval street jam stylem cash for tricks a tímhle stylem se jel i step-up jam a rezi jam. Street jam se jel jen na railu, což mi přišlo docela škoda, ale i tak padaly dobrý věci. Zúčastnili se Kuba Jůza, Luděk Sedlář, Kyril a Pawel Piotrowski.
Nejvíc čaroval Kuba Jůza, kterej trefil railride skoro napokaždý a nakonec z něj hodil i whipa.
Pak se jel step-up jam, kde dostal skoro každej aspoň kilo i jen za onefoot, když to bylo posunutí vlastní hranice, za což Pejdoj patří uznání, že tak podporuje i ty nejmenší kluky. Skok to ale nebyl uplně snadný, muselo se na něj hodně dupat. Tady už padaly hodně slušný věci. Kryštof Odehnal například vyslal tailwhip do bára a doublewhip a peněženka se hezky plnila. Banán si dal 360 doublewhip a pak i triple whip, což bylo nakonec ohodnoceno jako Best trick Dava Mirry.
Na rezi jamu, kterým se pokračovalo, dokud byli jezdci rozježdění, padaly ještě větší bomby. Dan Mlejnek si dal fróňo, padal jeden flipwhip za druhým a nakonec i 360 backflip opět od Banána.
Vrcholem dne ale byl Michal Dušek, kterej se nechal vyhecovat k backflipu jen v helmě za 400Kč. Všechno ostatní si sundal. Všichni čekali, že skočí beko na rezi a rychle se pojede zpátky oblíct, ale Michal se hrdě promenádoval po parku několik minut. Teprve až publikum začalo vřít, vyslal to tam na první jak nic. Jen to plesklo 😀

Konec dne se blížil a s ním poslední disciplína, což byla nejdelší 180ka z hodně ostrýho banku na silnici. To vyzíval jen Kyril a Pawel Pietrowski. Ostatní měli respekt z povrchu silnice, kterej byl jak šmirgl. Kyril si bral život, ale ani jednou bohužel neodjel, tak si odvez akorát slaninu. Ceny od Vansu tak nakonec bral Pawel, kterej nedoletěl až tak daleko, ale vsázel na odjezd, což se mu vyplatilo.
Tou dobou už došlo pívo, tak se přecházelo na tvrdej a začalo se s warm-upem na párty v klubu Kotelna. Tam měla proběhnout promítačka Vans videa Ilustrated, ale to dost zhatily autorský práva. Kluci to chtěli obejít tak, že na jednom Macu video pustili a z druhýho to přes web kameru promítali, ale kvalita stála za pendrek, tak to nechali běžet jen bez hudby. Tu už začala rozpalovat DJka Magda a párty se začala pěkně rozjíždět. Proběhly nějaký ty srandičky, focení u Vans zdi a tak.
Takže akce proběhla se vším všudy, jak měla a můžeme se těšit zase za rok! Pokud jste na OTW jamu ještě nebyli, dopoučuju se urvat a fakt sem zajet, protože park maj kluci fakt poladěnej a celkovej průběh akce je naprosto odlišný od závodů. Tohle je hrozná pohoda a každej něco vyhraje, takže není důvod nepřijet!

Nezapomeň sledovat novinky na TopRide.eu, Vans.eu a Author.cz!