Brněnské výstaviště hostilo jako každý rok i letos veletrh Sport Life, v rámci kterého se uskutečnilo Mistrovství České republiky v mini rampě a závod na dvou big airech. Byla ale škoda, že byly tyto dva eventy ve dvou různých halách a navíc ne zrovna blízko sebe, takže vidět oba dva závody celé, nebylo možné.

Pojďme se tedy blíže podívat, jak to vypadalo na Mistrovství republiky v hale F. Organizátor Jeny Valenta vybudoval za pomoci Mercedesu, Monsteru a dalších partnerů skvělé zázemí a jezdcům připravil i bar s občerstvením, takže nikomu nic nechybělo a mohl se soustředit pouze na samotný závod.

Závod se odehrával klasicky ve VSA mini rampě se spinou a funboxem a odstartovala jej kategorie Amatérů do 15-ti let, do které se přihlásilo 10 mladých pušek. Pak následovala kategorie Amatérů do 18-ti let, taktéž s 10-ti jezdci a v PROčkách bylo 21 jezdců. Nutno podotknout, že tak silná sestava se na českých závodech dlouho nesešla. Aby se potkal Berry, Pejda i Fíge… To se dlouho nestalo a už před začátkem mistrovství se začaly uzavírat sázky.

Porota to neměla moc lehké a nikdo jí nezáviděl hodnotit takové bomby a porovnávat mezi sebou Pejdovu obrovskou výšku, Erikovo ježdění na obě strany takřka bez chyby a Berryho preciznost, originalitu a zásobu triků. I best trick contest o auto Mercedes-Benz na týden s plnou nádrží.

Výsledky nakonec dopadly následovně:

A Meďáka na týden dostal Berry za flair dropin.

Na big airu v hale A1 padaly taky slušný petelice, ale taky slušný rakve při frontflipech. Z MTB smetánky se dostavil Jakub Vencl, Dan Liška, Vilibald Vítek i Kuba Hejl a slovenská parta přijela taky, takže účast byla kvalitní! Takže první čtyři místa byly celkem jasný:
1. Jakub Vencl
2. Vilibald Vítek
3. Jakub Hejl
4. Patrik Gažo